Bundesliga: wysoka wygrana Lipska z beznadziejnym Schalke
Erbsensuppe/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 24.01.2023, 21:08

RB Lipsk wygrał 6:1 z Schalke 04 w wyjazdowym meczu 17. kolejki Bundesligi. Sprawę trzech punktów goście rozstrzygnęli już w pierwszej odsłonie, po której prowadzili czterema golami.

Pierwsze minuty wskazywały, że to będzie bardzo trudny mecz dla Schalke. W siódmej minucie Andre Silva przymierzył zza pola karnego i otworzył wynik spotkania. Goście zachowali pełną dominację i dążyli do strzelania kolejnych goli. W pierwszym kwadransie udało się trafić jeszcze Benjaminowi Henrichsowi. Chwilę później z bramki cieszył się Dani Olmo. Gol Hiszpana został jednak anulowany z powodu spalonego. Piłkarze z Gelsenkirchen w ofensywie byli bezradni, a dodatkowo bardzo szybko pozbywali się piłki. Końcówka inauguracyjnej części gry dobiła gospodarzy. W 44. minucie z dobitki dublet ustrzelił Andre Silva, a w doliczonym czasie na 4:0 podwyższył Timo Werner.

W drugiej połowie Schalke zdołało oddać strzał celny. Uczynił to w 56. minucie Soichiro Kozuki, zdobywając honorową bramkę. Na kolejne gole trzeba było czekać do ostatnich minut spotkania. W 83. minucie na liście strzelców zapisał się Dani Olmo. Tuż przed końcem trafienie zaliczył jeszcze Yussuf Poulsen. Schalke po dwóch kolejkach po wznowieniu ligi miało bilans 1-9, co stawia graczy z Gelsenkirchen w bardzo trudnej sytuacji w walce o utrzymanie. Do remisu z Bayernem efektowną wygraną dołożyli piłkarze z Lipska i pozostali w walce o tytuł.

Schalke 04 - RB Lipsk: 1:6 (0:4)

Bramki: 56' Kozuki - 7', 44' Andre Silva, 15' Henrichs, 45+2' Werner, 83' Olmo, 89' Poulsen

Schalke: Schwolow - Brunner, Yoshida, Matriciani, Uronen - Kozuki (80' Terodde), Latza, Krauss (45+3' Drexler), Larsson (46' Ivan), Bulter - Frei (80' Mohr)

Lipsk: Blaswich - Henrichs, Orban, Gvardiol, Halstenberg - Laimer, Schlager, Olmo, Szoboszlai - Andre Silva, Werner

Żółte kartki: 79' Frei - 90+3' Kampl

Sędzia: Benjamin Cortus