Carabao Cup: Newcastle o krok od finału
IMP1 / Flickr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 24.01.2023, 23:08

Newcastle wygrało 1:0 z Southampton w półfinale Carabao Cup. "Sroki" są w dogodnej pozycji przed rewanżem na St.James Park. Jan Bednarek pojawił się na boisku w 88. minucie.

Przed spotkaniem w półfinale Carabao Cup Jan Bednarek zamienił Aston Villę na Southampton. Polak znalazł się na ławce rezerwowych "Świętych". W pierwszej połowie na St.Mary's Stadium działo się niewiele. Najbliżej otworzenia wyniku byli goście w 39. minucie. Gol Joelintona został jednak nieuznany z powodu zagrania piłki ręką. Gospodarze utrudnili sobie swobodną grę trzema żółtymi kartkami.

W drugiej odsłonie rezultat bezbramkowy utrzymał się do 73. minuty. Alexander Isak podał do Joelintona, któremu tym razem bramkę już uznano. Southampton odpowiedziało ekspresowo. Gol Adama Armstronga został jednak anulowany przez dotknięcie ręką. W 86. minucie szanse gospodarzy pozostały nikłe po drugiej żółtej kartce dla Duje Calety-Cara. Czerwona kartka Chorwata z powodowała pojawienie się na boisku Bednarka. Rewanż odbędzie się 31 stycznia na St.James Park.

Southampton - Newcastle: 0:1 (0:0)

Bramka: 73' Joelinton

Southampton: Bazunu - Walker-Peters (88' Bednarek), Lyanco, Caleta-Car, Salisu - Alcaraz, Diallo (82' Davia), Djenepo (45+4' Armstrong), Ward-Prowse, Orsić (57' Edozie) - Mara (57' Adams)

Newcastle: Pope - Trippier, Schaer, Botman, Burn - Longstaff, Guimaraes, Willock (67' Saint-Maximin) - Almiron (78' Murphy), Wilson (67' Isak), Joelinton

Żółte kartki: 28', 86' Caleta-Car, 37' Alcaraz, 44' Ward-Prowse, 84' Lyanco, 90+5' Salisu - 70' Trippier, 84' Saint-Maximin, 87' Guimaraes

Czerwona kartka: 86' Caleta-Car

Sędzia: Stuart Attwell