Australian Open: Magda Linette w półfinale!
sirobi 2018

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 25.01.2023, 02:39

Magda Linette awansowała do półfinału Australian Open. Polka wygrała 6:3, 7:5 z Karoliną Pliskovą. 30-latka śrubuje najlepszy wynik w karierze w turnieju wielkoszlemowym.

Pierwszy gem nie ułożył się po myśli Polki. Poznanianka grała pasywnie i straciła serwis. Chwilę później odrobiła straty, za czym poszła coraz lepsza gra w jej wykonaniu. Kluczowy okazał się szósty gem, w którym Linette przełamała rywalkę. Dobra postawa na serwisie i dobre prowadzenie akcji dały niżej notowanej tenisistce łatwo wygrywane gemy serwisowe. Problemy pojawiły się podczas podawania na mecz. Poznanianka odparła break pointa wygrywającym serwisem, a za chwilę wygrała seta.

Na drugą partię Czeszka wyszła z nastawieniem mocno ofensywnym. Polka jako pierwsza miała problemy w czwartym gemie. Dwoma odważnymi zagraniami oddaliła zagrożenie, utrzymując serwis. Pliskova miała bardzo trudne momenty w kolejnych gemach serwisowych. W piątym wyszła ze stanu 0:40, a w siódmym z 15:40. Kluczowy dla niej był powrót pierwszego serwisu i jak największa częstotliwość zagrań bitych z pełną mocą. Kolejnym słabszy moment byłej liderki rankingu przyszedł w jedenastym gemie. Od stanu 15:15 tenisistka roztawiona z 30. popełniła dwa podwójne błędy i posłała prosty forhend w siatkę. Po godzinie i dwudziestu minutach poznanianka serwowała na mecz. 30-latka wytrzymała presję i zakończyła spotkanie. Czeszka pomogła w ostatnich gemach, a łącznie uzbierała aż 36 niewymuszonych błędów. Najlepszym wynikiem w karierze Polki będzie co najmniej półfinał Australian Open.

Magda Linette (POL) - Karolina Pliskova (CZE) [30] 6:3, 7:5