NHL: Devils dogonili Golden Knights
© 2011 Clyde Caplan

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 25.01.2023, 11:17

Średnio ostatnio w lidze radzi sobie ekipa z Las Vegas, która tym razem przegrała z New Jersey Devils.

W przypadku Diabłów i Złotych Rycerzy mówimy o czołówce ligi, lepiej ostatnio radzą sobie hokeiści z New Jersey, Las Vegas przegrywa za to sporo spotkań. Hokeiści ze Stolicy Hazardu mieli wczoraj odrobinę pecha, bo długo prowadzili w meczu. Wprawdzie od prowadzenia rozpoczęli gospodarze, dla których już w 4. minucie gola zdobył Ondrej Palat, druga tercja należała już do gości, bo Vanecka do kapitulacji zmusili Hutton i Karlsson. Niewiele brakowało Las Vegas do zwycięstwa, ale nastroje kibicom zgromadzonym w Prudential Center poprawił Dougie Hamilton, który na 70 sekund przed końcem trzeciej tercji wyrównał uderzeniem zza bulika, krążek w swojej drodze za linię bramkową odbił się jeszcze od gracza drużyny przejezdnej. W dogrywce ponownie zabłysnął Hamilton, który uderzy z przestrzeni międzybulikowej nie pozostawiając Thompsonowi pola do popisu, Diabły wykorzystały wtedy okres gry w przewadze.

New Jersey Devils - Las Vegas Golden Knights 3:2d. (1:0, 0:2, 1:0, 1:0d.).

Do próby sił doszło w Pittsburgu, gdzie padło aż 13 bramek, a po dogrywce minimalnie z Panterami wygrały Pingwiny.

Pittsburgh Penguins - Florida Panthers 7:6d. (3:3, 1:1, 2:2, 1:0d.).

Z nowym trenerem w składzie zwycięstwo odniosło Vancouver Canucks, które swoim stylem rozniosło rywali i wygrało pewnie 5:2.

Vancouver Canucks - Chicago Blackhawks 5:2 (0:1, 2:1, 3:0).