Euroliga Kobiet: wysoka porażka polkowiczanek

• Data publikacji: 25.01.2023, 21:13

Zespół BC Polkowice poniósł drugą z rzędu i czwartą kolejną porażkę w koszykarskiej Eurolidze. Mistrzynie Polski wysoko przegrały 57:92 z ZVVZ USK Praga.

W poprzedniej kolejce polkowiczanki przegrały w Bolonii i ekipa z Pragi skorzystała z tego, zrównując się bilansem z polskim zespołem - 7:3. Stawką dzisiejszego meczu było drugie miejsce w tabeli. Drużyna z Pragi szybko wypracowała dużą przewagę, prowadząc po sześciu minutach 14:4. Mistrzynie Polski zmniejszyły różnicę o połowę, ale po pierwszej kwarcie ich strata wynosiła dziesięć punktów - 15:25.

Druga odsłona była bardziej wyrównana i wynik 28:37 do przerwy dawał gospodyniom nadzieję na odwrócenie losów meczu w drugiej połowie. Nic takiego się nie wydarzyło. Trzecią kwartę ZVVZ USK Praga wygrało 30:9 i odskoczyły już na dobre. Czeski zespół po trzydziestu minutach prowadził aż 67:37. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 92:57 dla drużyny gości, która wyprzedziła BC Polkowice w tabeli. Dla mistrzyń Polski 15 punktów zdobyła Artemis Spanou.

BC Polkowice - ZVVZ USK Praga 57:92 (15:25, 13:12, 9:30, 20:25)