Narciarstwo alpejskie - PŚ: Loic Meillard najlepszy w slalomie gigancie
Manuellopez.ch/Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 25.01.2023, 22:07

Slalom gigant w austriackim Schladming padł łupem Szwajcara Loica Meillarda. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Gino Caviezel, a trzecie miejsce wywalczył Austriak, Marco Schwarz. Ta dwójka miała stratę poniżej sekundy do zwycięzcy. Polacy nie startowali.

W pierwszym przejeździe nie byliśmy świadkami niespodzianek. Na czele, z przewagą ponad pół sekundy nad rywalami plasował się Meillard. Kolejne miejsca, ale już ze stratą ponad sekundy zajmowali Caviezel, Norweg Kristoffersen, Austriak Feller oraz Słoweniec Kranjec. Szwajcar prowadził prawie przez całą trasę, poza jej środkową częścią, gdzie był dopiero dziewiąty.

W drugim przejeździe zdecydowanie najlepszy był Marco Schwarz. Austriak wygrał drugi zjazd z przewagą 0,33 nad Norwegiem Alexandrem Steen Olsenem i 0,97 sekundy nad Włochem, Hannesem Zingerle. Na uwagę zasługuje tutaj czwarte miejsce reprezentanta Andory, Joana Verdu.

Meillard był dopiero 12. w drugim przejeździe, ale zdołał utrzymać przewagę i wygrać po raz pierwszy w tym sezonie.