Puchar Króla: Barcelona w półfinale
Maria Rosa Ferre/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 25.01.2023, 23:00

FC Barcelona awansowała do półfinału Pucharu Hiszpanii. "Duma Katalonii" pokonała 1:0 Real Sociedad. Zwycięską bramkę w 52. minucie Ousmane Dembele. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Robert Lewandowski.

W ćwierćfinałowym meczu Pucharu Hiszpanii Barcelonę czekało trudne zadanie. Zespół Xaviego trafił na Real Sociedad, który notował serię dziewięciu wygranych z rzędu. Zgodnie z oczekiwaniami od pierwszych minut gospodarze utrzymywali się częściej przy piłce. W 11. minucie futbolówka odbiła się od Frankie de Jonga i zatrzepotała w siatce. Gol nie mógł być jednak uznany z powodu spalonego. Barcelona kreowała sobie kolejne szanse, dobrze dysponowany był Dembele, który napędzał wiele akcji. W ostatecznych momentach brakowało "Blaugranie" wykończenia. Sociedad oddało jeden strzał, ale za to groźny, kiedy to Pablo Marin trafił w poprzeczkę. Sytuacja gości skomplikowała się w 40. minucie. Jesus Gil Manzano wyrzucił z boiska Braisa Mendeza za faul na rywalu.

W drugiej odsłonie szybko Barca "napoczęła" przeciwników. W 52. minucie silnym uderzeniem na bliższy słupek bramkarza pokonał Dembele. Kilka minut później Alexander Sorloth miał idealną okazję, by wyrównać. Norweg źle dołożył stopę i przestrzelił z najbliższej odległości. Mimo szans Barcelona nie zdołała podwyższyć prowadzenia. W 68' Gavi trafił w poprzeczkę. W ostatnim kwadransie celne uderzenie zanotował Lewandowski, ale z jego główką poradził sobie Alex Remiro. Błąd Marca-Andre ter Stegena w 88. minucie mógł kosztować wygraną zespołu z Katalonii. Niemiec zagrał pod nogi rywala, który dograł do Roberta Navarro. Strzał Hiszpana wybronił, wracający do bramki golkiper. Barcelonie udało się utrzymać korzystny rezultat i awansować do najlepszej czwórki pucharu.

FC Barcelona - Real Sociedad: 1:0 (0:0)

Bramka: 52' Dembele

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Christensen (90+1' Alonso), Araujo, Balde (78' Raphinha) - Busquets, de Jong, Pedri (77' Kessie) - Dembele (84' Fati), Lewandowski, Gavi

Sociedad: Remiro - Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico (46' Munoz) - Mendez, Zubimendi, Marin (78' Olagastil), Kubo (78' Navarro) - Oyarzabal (46' Barrenetxea), Sorloth (87' Fernandez)

Żółte kartki: 56' Busquets, 59' Pedri - 66' Zubimendi

Czerwona kartka: 40' Mendez

Sędzia: Jesus Gil Manzano