NHL: zwycięstwo Carolina Hurricanes w hicie dnia

• Data publikacji: 26.01.2023, 09:53

Dzisiaj rozegrano pięć kolejnych meczów sezonu zasadniczego NHL. W najciekawszym z nich Carolina Hurricanes wygrali po dogrywce 3:2 z Dallas Stars.

Pierwszy zespół Konferencji Zachodniej kontra drugi Konferencji Wschodniej, czyli Carolina Hurricanes - Dallas Stars to było wydarzenie dnia w rozgrywkach najlepszej hokejowej ligi świata. W dziewiątej minucie wynik otworzył Sebastian Aho po kontrze w osłabieniu. Po kilku kolejnych minutach to już Stars byli na prowadzeniu po bramkach Wyatta Johnstona i Jasona Robertsona. Po pierwszej tercji było 2:1 dla ekipy z Dallas, ale Hurricanes potrzebowali pięciu minut drugiej części na wyrównanie. Mocnym i precyzyjnym strzałem popisał się Brent Burns. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do dogrywki. W niej zwycięstwo drużynie Carolina Hurricanes zapewnił Martin Necas.

Dzisiaj aż trzy mecze zakończyły się dogrywką. Columbus Blue Jackets zakończyli serię sześciu zwycięstw Edmonton Oilers. Zwyciężyli na wyjeździe po dogrywce 3:2. Kent Johnson okazał się w dodatkowym czasie bohaterem Kurtek. Rezultat 3:2 powtórzył się także w meczu Toronto Maple Leafs i New York Rangers. Gospodarze zwyciężyli po bramce Mitchella Marnera w 19. sekundzie dogrywki.

Ottawa Senators - New York Islanders 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Toronto Maple Leafs - New York Rangers 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 1:0)
Dallas Stars - Carolina Hurricanes 2:3 (2:1, 0:1, 0:0, 0:1)
Edmonton Oilers - Columbus Blue Jackets 2:3 (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)
Seattle Kraken - Vancouver Canucks 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)