Hokej na trawie - MŚ: grano o miejsca 9-16

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.01.2023, 17:15

Cztery mecze, których stawką były lokaty od 9. do 16, rozegrano dziś na mistrzostwach świata w hokeju na trawie. W ich efekcie poznaliśmy drużyny, które mają szansę na 9. miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. Są to Indie, Argentyna, Walia i RPA.

Hindusi, dla których brak awansu do ćwierćfinału był katastrofą rozbili dziś Japończyków 8:0. Trzeba jednak przyznać, że brązowi medaliści tokijskich igrzysk w pierwszych dwóch kwartach mieli potężne problemy z udokumentowaniem swojej wyższość. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 32. minucie po celnym strzale Mandeepa Singha. Po tej bramce było już łatwiej, w trzeciej kwarcie padły jeszcze trzy bramki, a w czwartej kolejne cztery. Ostateczny wynik brzmiał 8:0 na korzyść Indii.

Identycznym rezultatem skończyło się starcie Argentyny z Chile. Dla Argentyńczyków gra poza czołową ósemką też jest porażką, sportową złość wyładowali na południowoamerykańskim sąsiedzie, który w meczu nie miał nic do powiedzenia. Dwie bramki dla triumfatorów zdobył Maico Casella, resztą zdobyczy podzieliło się połowa drużyny.

Sporo bramek padło też w meczu RPA z Malezją. Drużyna afrykańska w pierwszej połowie była zdecydowanie lepsza, co udokumentowała trzema bramkami. W dwóch pozostałych kwartach obie drużyny postawiły na atak i byliśmy świadkami widowiskowej wymiany ciosów. Łącznie padło jeszcze sześć bramek, po tzry dla każdej z drużyn, a mogło paść jeszcze więcej, bo sytuacji było bez liku.

Najwięcej emocji i wyrównanej gry mieliśmy w spotkaniu Francji z Walią. Wynik otworzył Hawker, ale przed końcem przerwy wyrównał Sellier. Ten sam zawodnik dał prowadzenie Francuzom w 21. minucie, jednak Walijczycy doprowadzili do remisu jeszcze w drugiej kwarcie. W drugich 30 minutach gry bramki już nie padły i w regulaminowym czasie mieliśmy remis 2:2. Zarządzono zatem dogrywkę na akcje karne, z których lepiej wyszli Walijczycy.

Jutro dwa półfinały, w których zagrają Australia z Niemcami (mecz posędziuje między innymi Marcin Grochal) oraz Belgia z Holandią. W sobotę mecze o miejsce 9. (RPA - Indie i Argentyna - Walia) oraz o 13. (Malezja Japonia i Francja - Chile). Mistrzostwa zakończą niedzielne mecze o 3. i 1. miejsce.

Indie - Japonia 8:0 (0:0, 0:0, 0:4, 0:4)

Argentyna - Chile 8:0 (0:1, 0:4, 0:1, 0:2)

RPA - Malezja 6:3 (1:0, 2:0, 1:1, 2:2)

Walia - Francja 2:2, k. 2:1 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.