Lotto Ekstraklasa: remis w Gliwicach

• Data publikacji: 19.10.2018, 19:50

W pierwszym meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował 1:1 z Lechią Gdańsk. Na listę strzelców wpisali się Aleksandar Sedlar oraz Lukas Haraslin.

Od początku spotkania piłkarze Piasta Gliwice prezentowali się znacznie lepiej od ligowego rywala, czym wprawili w mocne zakłopotanie szkoleniowca Lechii Gdańsk. W 28. minucie w pole karne Lechistów wdarł się będący w świetniej formie Valencia, sytuację próbował uratować Błażej Augustyn, na nieszczęście gdańszczan sfaulował zawodnika Piasta, sędzia Jakubik nie miał żadnych wątpliwości i podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Sedlar i pewnym strzałem pokonał bramkarza Lechii. W pierwszej połowie wynik spotkania nie uległ już zmianie i podopieczni Waldemara Fornalika schodzili z boiska z jednobramkowym prowadzeniem. Co ciekawe zespół z Gliwic jest jedyną drużyną w Lotto Ekstraklasie, która strzelała bramkę w każdym meczu tego sezonu.

W drugiej połowie ponownie z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy gliwickiego klubu. Przed doskonałą okazją stał Papadopulos, niestety Valencia zbyt mocno podał do niego piłkę. W kolejnych minutach piłkarze Lechii zaczęli mocniej naciskać na drużynę Piasta, jednak zespół gospodarzy bardzo dobrze prezentował się w defensywie. Dopiero końcówka spotkania przyniosła prawdziwe emocje, Lipski podał piłkę do Haraslina, a ten mocnym strzałem pokonał Szmatułę, strzelając gola na wagę remisu.