IHF Mistrzostwa Świata 2023: Hiszpania - Dania [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 27.01.2023, 17:45

Czy Hiszpania stanie na drodze Danii do zdobycia trzeciego z rzędu tytułu mistrza świata? Zadecyduje o tym zbliżającymi się wielkimi krokami pierwszy półfinał mundialu. Zapraszamy do śledzenie naszej relacji LIVE od godziny 18:00!

HISZPANIA - DANIA 23:26

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE i zapraszamy na kolejne spotkanie - już o 21:00 Francja zmierzy się ze Szwecją!

Hiszpanii naprawdę nie brakowało dużo, aby w drugiej połowie dogonić Duńczyków. Jak zwykle na takim poziomie - zadecydowały detale, a przede wszystkim niesamowita dyspozycja Niklasa Landina.

Hiszpania - Dania 23:26 Dania awansuje do wielkiego finału trzeci raz z rzędu!

Hiszpania - Dania 23:25 Rzut karny dla Hiszpanii nie został zamieniony na bramkę! Tym samym nadzieje Hiszpanów już ostatecznie zostają przekreślone.

Hiszpania - Dania 23:25 Rzut karny dla Duńczyków, mógł przesądzić o losach rywalizacji, ale Perez de Vargas stanął na wysokości zadania!

Hiszpania - Dania 23:25 Przechwyt Hiszpanów i dwie bramki straty na minutę przed końcem!

Hiszpania - Dania 22:25 Alex Dujszebajew zmienił kierunek ataku i znalazł drogę do siatki.

Hiszpania - Dania 21:25 Lukas Jorgensen szczęśliwe, ale skutecznie pokonuje Pereza de Vargasa!

Hiszpania - Dania 20:24 Hiszpanie pospieszyli się za bardzo i stracili piłkę w kluczowym momencie! Do końcowej syreny już tylko 4 minuty.

Hiszpania - Dania 20:23 Landin skuteczną interwencją zmniejsza nadzieje Hiszpanów na udany powrót.

Hiszpania - Dania 20:23 Pytlick nieco uspokaja sytuacje Duńczyków.

Hiszpania - Dania 20:22 Kirkelokke trafia w krótki róg z prawego skrzydła.

Hiszpania - Dania 20:21 Pozostało już tylko 10 minut do regulaminowego czasu gry. Być może padła teraz kluczowa decyzja sędziów - Kauldi Odriozola wylatuje z parkietu na dwie minuty.

Hiszpania - Dania 20:21 Dania zaczęła grać z dwoma kołowymi i pustą bramką - ten wariant przyniósł korzyść w postaci bramki Emila Jakobsena.

Hiszpania - Dania 19:20 Temperatura meczu znacznie się zwiększa! Canellas pokonuje Landina!

Hiszpania - Dania 18:20 Hiszpania dostała wiatr w żagle! Sole wykorzystuje siódemkę i Dania prowadzi już tylko dwoma trafieniami.

Hiszpania - Dania 17:20 Miguel Sanchez Migallon zmniejsza stratę na minus 3.

Hiszpania - Dania 16:20 Abel Serdio w końcu pokonuje Landina! Warto docenić podanie Canellasa.

Hiszpania - Dania 15:20 Hiszpanie biją głową w mur - dyspozycja Duńczyków w obronie trzyma jest na naprawdę wysokim poziomie.

Hiszpania - Dania 15:20 Hansen ponownie bez pomyłki z rzutu karnego.

Hiszpania - Dania 14:18 Gonzalo Perez de Vargas wpisuje się na listę strzelców rzutem przez całe boisko!

Hiszpania - Dania 13:18 Landin zwycięża pojedynek z Ferranem Sole.

Hiszpania - Dania 13:17 Kapitalna akcja indywidualna Mathiasa Gidsela! Dwie minuty kary otrzymuje z kolei Niclas Kirkelokke.

Hiszpania - Dania 12:16 Odpowiedź Duńczyków jest natychmiastowa - Saugstrup nie myli się z obrotu.

Hiszpania - Dania 11:15 Alex Dujszebajew z pierwszym golem w drugiej połowie.

Hiszpania - Dania 10:15 Hiszpanie zawodzą w pierwszym ataku, tak samo jak Duńczycy.

Powoli rozpoczynamy drugą część spotkania!

Zapraszamy na dalsze śledzenie relacji po kilkunastominutowej przerwie!

To koniec pierwszej połowy - po 30. minutach Duńczycy prowadzą 15:10. Tak mała liczba trafień w wykonaniu Hiszpanów na pewno jest zaskakująca, ale w drugiej połowie na pewno nie poddadzą się tak łatwo.

Hiszpania - Dania 10:15 Duńczycy są dzisiaj w obronie prawdziwym monolitem! Najpierw ponownie powstrzymali rywali, a potem Mathias Gidsel podwyższył prowadzenie!

Hiszpania - Dania 10:13 Mikel Hansen potężnym rzutem zwiększa przewagę Duńczyków.

Hiszpania - Dania 10:12 Daniel Dujszebajew mógł wylecieć z boiska za trafienie bramkarza w twarz, ale jak pokazały powtórki, najpierw trafił Landina w ramię, tak więc Hiszpan gra dalej.

Hiszpania - Dania 10:12 Alex Dujszebajew na pustą bramkę - tym razem ryzyko Danii się nie opłaciło.

Hiszpania - Dania 9:11 Ferran Sole wykorzystuje rzut karny, w dodatku Duńczycy zagrają w osłabieniu.

Hiszpania - Dania 7:11 Hansen ponownie pokazuje, ze jego przegląd pola nie zna granic i świetnie posyła piłkę do Mikkela Hansena.

Hiszpania - Dania 7:10 Jak okazało się po wideo analizie, Jorge Maqueda zachowywał się zbyt brutalnie w defensywie, za co otrzymał karę dwóch minut.

Hiszpania - Dania 6:10 Hiszpanie zmienili swój sposób gry w obronie, wychodzą zdecydowanie wyżej do przeciwników, co na razie przynosi efekty.

Hiszpania - Dania 6:10 Hansen popisuje się piękną asystą do Simona Jensena, a ten nie myli się w dogodnej sytuacji z koła.

Hiszpania - Dania 6:9 Saugstrup z dwuminutowym wykluczeniem, co zostało natychmiastowo wykorzystane przez Angela Fernandeza.

Hiszpania - Dania 5:9 Landin zamienił się w ścianę nie do przejścia! O czas prosi trener reprezentacji Hiszpanii.

Hiszpania - Dania 5:8 Bramkarze ponownie dali o sobie znać, jednak Hiszpania nadal ma problemy w ataku pozycyjnym.

Hiszpania - Dania 5:7 Pytlick wzbił się w przestworza i nie dał bramkarzowi żadnych szans! Hiszpanii zaliczyli okres bardzo nerwowych akcji, które nie przyniosły trafień. Dopiero kontratak przełamuje ofensywny impas.

Hiszpania - Dania 4:6 Simon Pytlick i Magnus Landin wyprowadzają Danie na dwubramkowe prowadzenie.

Hiszpania - Dania 3:4 Pierwsza skuteczna interwencja Niklasa Landina! Hiszpanie nie wybrnęli z gry w mniejszości, ale ratuje ich Gonzalo Perez de Vargas, który tym razem był obronił karnego.

Hiszpania - Dania 3:4 Rzut karny zamieniony na bramkę - z linii siedmiu metrów nie myli się Hansen.

Hiszpania - Dania 3:3 Mikel Hansen z wielką łatwością oszukał obrońców na lewym pasie działań. W odpowiedzi Pol Valera popisał się precyzyjnym rzutem po krzyżówce.

Hiszpania - Dania 2:2 Hiszpania odwdzięczyła się przeciwnikom trafieniem z koła i fantastycznej kontrze.

Hiszpania - Dania 0:1 Dania otworzyła wynik spotkania za sprawą trafienia Magnusa Saugstrupa.

Zaczynami to widowisko! Arbitrami dzisiejszego spotkania będzie para z Niemiec - Robert Schulze i Tobas Tonnies

Przypominamy, że to Hiszpanie mieli mniej czasu na regeneracje, ponieważ pokonali Norwegów dopiero po drugiej dogrywce (35:34). Z kolei Duńczycy gładko poradzili sobie z Węgrami, wygrywając 40:23.

Czas na hymny obu zespołów

Zawodnicy obu drużyn pojawili się już na parkiecie Ergo Areny.

Na ostatnich mistrzostwach świata w 2021 roku Hiszpania również mierzyła się z Danią. Wówczas skandynawska drużyna zwyciężyła 35:33. Jak będzie dzisiaj? Start rywalizacji już za niespełna 15 minut.