Euroliga: zwycięstwo Realu w El Clasico po dogrywce

• Data publikacji: 27.01.2023, 22:54

El Clasico było zdecydowanie wydarzeniem 21. kolejki sezonu zasadniczego Euroligi. Real Madryt po dogrywce wygrał 91:86 z Barceloną.

Po dwudziestu kolejkach na czele tabeli plasowały się aż cztery drużyny z trzynastoma zwycięstwami. Wiadomo było, że ta sytuacja się zmieni, gdyż dwie z tych ekip - Real Madryt i Barcelona zmierzyły się w bezpośrednim starciu. El Clasico mogło zawieść kibiców koszykarskich ze względu na słabą skuteczność zespołów oraz dużą liczbę strat i innych błędów. Na szczęście w końcówce nie zabrakło zaciętej walki o zwycięstwo. Real odrobił dziesięć punktów straty i doprowadził do dogrywki. W niej znakomicie zagrał Dzanan Musa, dzięki któremu gospodarze zdobyli dziewięć punktów przewagi. Mało brakowało, aby po błędach jej nie stracili. Ostatecznie Real zwyciężył 91:86, a Gabriel Deck zdobył 23 punkty. Na czele tabeli zespół z Madrytu plasuje się teraz razem z Olympiakosem, który pokonał Maccabi Tel Awiw. Fenerbahce zaś poniosło porażkę w Lyonie.

Niesamowitą przemianę w drugiej połowie zaliczył Panathinaikos, który podejmował wyżej notowany Żalgiris Kowno. Litewski zespół szybko wypracował przewagę, a do przerwy prowadził 42:27. Po zmianie stron sytuacja całkowicie się odwróciła. W trzeciej kwarcie gospodarze trafiali prawie wszystko i wygrali ją 37:16. Dominację kontynuowali w ostatniej części i sięgnęli po wygraną 89:65. Mateusz Ponitka w 28 minut zdobył 13 punktów. Panathinaikos przerwał serię czterech zwycięstw Żalgirisu, a sam odniósł swój ósmy triumf i oddala się od dolnych rejonów tabeli.