Siatkówka plażowa – World Tour Finals: Łosiak i Bryl jedną nogą w strefie medalowej
Ailura/Wikimedia

• Dodał: Jan Wagner
  • Data publikacji: 27.01.2023, 19:04

Bartosz Łosiak i Michał Bryl pozostają niepokonani w finałowym turnieju Beach Pro Tour 2022! Po wczorajszych dwóch zwycięstwach, dziś biało-czerwoni pokonali mimo fatalnego początku włoski duet Carambula/Ranghieri, czym niemal zagwarantowali sobie miejsce w półfinale rozgrywek.

Zarówno para Łosiak/Bryl, jak i Carambula/Ranghieri wygrały oba swoje czwartkowe spotkania i w konsekwencji duety te znajdowały się na czele grupy A. Wszystko wskazywało więc na to, że pojedynek między nimi rozstrzygnie kwestię bezpośredniego awansu do półfinału turnieju.

Mecz z Włochami rozpoczął się dla naszej pary koszmarnie. Bartosz Łosiak i Michał Bryl zupełnie nie potrafili odnaleźć właściwego rytmu, przez co ich rywale błyskawicznie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (3:8). Od tego momentu biało-czerwoni rozpoczęli mozolne odrabianie strat. Udało im się nawet zbliżyć do rywali na odległość trzech „oczek” (10:13), jednak chwilę później Polacy przegrali cztery akcje z rzędy (10:17) i jasne stało się, że tego seta nasi siatkarze przegrają. Carambula i Ranghieri dopełnili formalności, zamykając partię wynikiem 21:13.

Na fatalnego pierwszego seta Bartosz Łosiak i Michał Bryl zareagowali w najlepszy możliwy sposób. W drugiej odsłonie od początku przejęli kontrolę nad wydarzeniami na piasku i szybko wyszli na prowadzenie 9:5. Ich rywale byli wprawdzie w stanie zniwelować tę przewagę do jednego punktu (10:9), jednak trudno było nie odnieść wrażenia, że zdeterminowani biało-czerwoni lada moment doprowadzą do wyrównania w całym spotkaniu. Tak też się stało. Nasi siatkarze po profesorsku rozegrali końcówkę i wygrali ostatecznie 21:16.

Decydujący set rozpoczął się od walki punkt za punkt aż do stanu 4:4. Z tej próby sił zdecydowanie lepiej wyszła polska para. Biało-czerwoni wygrali kolejne trzy akcje (7:4), a następnie nie oddali już wypracowanej w ten sposób przewagi do końca spotkania. Bardzo pomógł w tym kolejny przestój Włochów, którzy stracili cztery oczka z rzędu, po czym zrobiło się 12:6. W ostatnich wymianach Bartosz Łosiak i Michał Bryl pewnie wykorzystywali swoje pierwsze akcje, co pozwoliło im wygrać 15:9.

Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale finałowego turnieju Beach Pro Tour 2022. Tylko jednego wygranego seta w pojedynku z Katarczykami Cherifem i Ahmedem brakuje im z kolei do wygrania grupy i automatycznego awansu do strefy medalowej!

Łosiak/Bryl - Carambula/Ranghieri 2:1 (13:21, 21:16, 15:9)