Tauron Liga: mistrzynie Polski nie pozostawiły złudzeń gospodyniom
Aleksandra Suszek/Poinformowani.pl

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 27.01.2023, 21:07

Grupa Azoty Chemik Police w trzech setach pokonała #VolleyWrocław w Hali Orbita  i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli Tauron Ligi. Wrocławianki postawiły się na początku meczu, lecz druga część spotkania nie była dla nich aż tak udana.

Grupa Azoty Chemik Police to był zdecydowany faworyt spotkania we Wrocławiu. Siatkarki #VolleyWrocław, choć po kiepskim początku zaczęły prezentować się przyzwoicie to porażka z DevelopRES BELLA DOLINA Rzeszowem zweryfikowała ich formę. Pierwszy set udało się policzankom wygrać jednak dopiero "na przewagi". Wrocławianki zaskakiwały przyjezdne, a świetnie w mecz weszła Julia Szczurowska, która zdobyła siedem oczek. Po stronie gości tym samym wynikiem pochwalić się mogła Agnieszka Korneluk.

Drugi set bardziej nakreślił faworyta tego spotkania. Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police postawiły twarde warunki już na początku, a Martyna Łukasik wraz z Martyną Czyrniańską dał im prowadzenie 4:0. Prowadzenia nie trwało długo, bo pięć kolejnych punktów to popis Regiane Bidias. Po początkowych dwóch silnych ciosach, po jednym każdej ze stron swoją przewagę ponownie budowali przyjezdne. Pierwszy skuteczny atak przygotowały przy stanie 12:12. Od tego momentu mistrzynie Polski dały sobie wyrwać zaledwie trzy punkty.

Trzecia partia była równie zacięta co pierwsza. Początkowo minimalnie przewagę wskazali goście, a swoją dominację nakreśliły dopiero w końcówce. Wszystko rozpoczęła Agnieszka Korneluk. W kolejnych zagraniach Chemik odskakiwał, a wszystkiego dopełniła wspaniałą końcówką Martyna Czyrniańska. MVP spotkania została Martyna Łukasik.

#VolleyWrocław - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (27:29, 15:25, 21:25)
Volley: Muhlsteinova, Bidias, Witowska, Szczurowska, Bączyńska, Pacak, Szady, Cembrzyńska, Kamińska, Saad (libero)

Chemik: Almeida, Łukasik, Korneluk, Brakocevic-Canzian, Czyrniańska, Wasilewska, Połeć, Sikorska, Kowalewska, Stenzel (libero)