IHF Mistrzostwa Świata 2023: Francja - Szwecja [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 27.01.2023, 21:00

W drugim półfinale mistrzostw świata zmierzą się Francuzi i Szwedzi. "Trójkolorowi" w Sztokholmie spróbują poprawić wynik sprzed dwóch lat, ale najpierw muszą wyeliminować Szwedów. Początek meczu o godzinie 21:00!

FRANCJA - SZWECJA [LIVE, godz. 21:00]

Relacja na żywo

Ten mecz oczywiście też dla Państwa zrelacjonujemy, a za dziś dziękujemy!

Francuzi po raz kolejny zmierzą się w wielkim finale z Danią. Na igrzyskach to "Trójkolorowi" byli lepsi. Duńczycy mają szansę się zrewanżować za Tokio. To będzie kawał meczu!

Francja - Szwecja 31:26 - Koniec! Reprezentacja Francji w finale mistrzostw świata!

Francja - Szwecja 30:26 - Na razie Remili wystawia swoją drużynę na próbę nerwów. Zgubił piłkę i Szwedzi podjęli się kolejnego ataku, ale nie udało im się go doprowadzić do końca.

Francja - Szwecja 30:26 - To już stało się faktem. Mistrzowie olimpijscy zawalczą o kolejny mistrzowski tytuł.

Francja - Szwecja 30:25 - Szwedzi wracają do pełnego składu, ale bardzo zrezygnowane mają charaktery. Nic dziwnego, w cztery minuty ciężko będzie odrobić te straty.

Francja - Szwecja 30:24 - Odegrał się teraz za kolegę Fabregas, któremu dograł Remili - ten duet dziś nie zawodzi. Czas dla reprezentacji gospodarzy.

Francja - Szwecja 29:24 - Ten zawodnik w ostatnim czasie nie miał szczęścia do kwestii zdrowotnych, niestety musiał zejść z boiska. Czerwoną kartkę za ten faul otrzymał Jonathan Carlsbogard.

Francja - Szwecja 29:24 - Oj, leży na parkiecie Wesley Pardin. Coś z barkiem...

Francja - Szwecja 29:24 - Już niewielkie szanse mają wicemistrzowie z 2021 roku.

Francja - Szwecja 26:23 - Z dystansu próbował Lagergren. No niestety dla niego, Gerard był lepszy.

Francja - Szwecja 26:23 - Mimo sygnału gry pasywnej Johannesson doskonale rozegrał swoją akcję. Zaraz po tym przy asyście Tournata bramkę zdobyli Francuzi. Punkt za punkt grają ekipy w ostatnich minutach.

Francja - Szwecja 25:22 - Lenne znalazł idealne miejsce, nabiegając ze skrzydła.

Francja - Szwecja 24:22 - Do końca niespełna 12 minut, Pettersson posiedzi dwie minuty, ale najważniejsze, że wynik znów robi się naprawdę ciekawy. No takiego obrotu sprawy oczekiwaliśmy, bo pierwsza połowa nie przypominała dotychczasowej gry Szwedów. P

Francja - Szwecja 24:22 - Dika Mem z trudnej piłki się nie wyratował. Za to Bergendahl świetnie wykorzystał sytuację.

Francja - Szwecja 24:20 - To się może podobać! Szybkie odpowiedzi, walka o każdą piłkę. Dosłownie co kilka sekund padają bramki.

Francja - Szwecja 21:18 - Nie zmienia to faktu, że nie jest im łatwo zdobywać teraz gole. Bardzo twardo stoją w obronie Szwedzi. Teraz jednak Tournat zapisuje się na liście strzelców.

Francja - Szwecja 21:18 - Remili i Fabregas chyba mają najlepsze pomysły na ominięcie czujnego Palicki.

Francja - Szwecja 20:17 - I znów lepszy fragment gry Szwedów, ale czy wystarczy im sił na odrobienie strat?

Francja - Szwecja 20:16 - Ekberg po raz pierwszy wyszedł teraz na siódmy metr. Nie zawiódł, tak jak Mahe.

Francja - Szwecja 19:15 - Jeszcze przed powrotem Trójkolorowych do pełni składu Johannesson wybrał dobry kierunek.

Francja - Szwecja 18:14 - Petersson z lewego skrzydła.

Francja - Szwecja 18:13 - Skandynawowie na razie bez szans. Francuzi nie dają im dojść do swojej bramki, ale teraz znów na przerwę schodzi jeden z nich - Luka Karabatić. Sęk w tym, że Szwedzi nie umieją tej przewagi wykorzystać.

Francja - Szwecja 17:13 - Dika Mem trafia dziś czwarty raz i wraca do przewagi sprzed przerwy.

Francja - Szwecja 16:13 - Pierwsza minuta drugiej połowy za nami, na razie w bramce zameldowali się tylko Szwedzi.

Francja - Szwecja 16:12 - Mamy koniec pierwszej połowy! Francuzi mają mecz pod kontrolą, przynajmniej na razie. Zobaczymy, czy wicemistrzowie z 2021 roku podniosą się po przerwie. Wracamy niebawem.

Francja - Szwecja 16:12 - Mahe nawet się nie zawahał w polu karnym.

Francja - Szwecja 15:12 - Palicka interweniował, ale teraz spróbuje jeszcze raz. Remili faulowany, więc dwie minuty dla kolejnego ze Skandynawów.

Francja - Szwecja 15:12 - Mahe faulował w ataku i momentalnie wykorzystali to Szwedzi z Sandellem na czele.

Francja - Szwecja 15:11 - Dwie minuty do zakończenia premierowej odsłony. Cały czas spora strata Szwedów, ale jedną bramkę odrobili.

Francja - Szwecja 14:9 - Szwedzi robią co mogą i szukają punktów na siódmym metrze. Niestety Pellas chciał przechytrzyć Gerarda, a sam zrobił sobie psikusa, uderzając w poprzeczkę.

Francja - Szwecja 14:9 - Jak nie idzie to po całości. Szwedzi o jednego mniej na boisku, ciężko im będzie odrobić straty przed przerwą.

Francja - Szwecja 13:9 - Remili znów szaleje w ofensywie, to już trzeci gol tego zawodnika. Mem też nie próżnuje i momentalnie prowadzenie Francuzów powiększyło się do czterech trafień. Czas dla Szwedów.

Francja - Szwecja 11:9 - Nogi Gerarda to zmora dla Szwedów. W drugiej próbie po zbiórce nawet Claar nie dał rady bramkarzowi.

Francja - Szwecja 10:8 - Mahe na razie bezbłędny w rzutach karnych.

Francja - Szwecja 9:8 - I piękna akcja Johanssona z Peterssonem. Łapią wicemistrzowie świata kontakt.

Francja - Szwecja 9:7 - Bardzo dobry fragment obrońców ze Szwecji! Francuzi byli pod presją gry pasywnej i nie udało im się zdobyć gola.

Francja - Szwecja 9:7 - Remili teraz sobie nie porzuca - spędzi dwie minuty na ławce.

Francja - Szwecja 9:7 - Spokojnie sobie grają Francuzi pod bramką rywali, ale teraz trochę musieli się tak pomęczyć bo długo ich Szwedzi trzymali w garści.

Francja - Szwecja 9:6 - Nic złego się nie dzieje nawet mimo osłabienia dla Francji. Wciąż Remili jest w gazie.

Francja - Szwecja 8:5 - Bardzo dynamicznie rozgrywa się ten pierwszy kwadrans. Francuzi jednak utrzymują dystans, z lekkością odpowiadają na każde natarcie przeciwnika.

Francja - Szwecja 6:3 - Szybki zwrot spod bramki Francuzów i idealne wykończenie Mema. Odskakują mistrzowie olimpijscy bardzo szybko.

Francja - Szwecja 5:3 - Palicka na posterunku! Nie dał się zaskoczyć z lewego skrzydła. Szkoda, że piłkę od Fabregasa tylko musnął ręką.

Francja - Szwecja 4:3 - Piękne zagranie Remiliego do Fabregasa. Ten drugi już się witał z podłogą, ale zdążył jeszcze umieścić piłkę w bramce.

Francja - Szwecja 3:3 - Mahe nie myli się na siódmym metrze, przechytrzył Palickę drugi raz.

Francja - Szwecja 2:3 - Ależ dynamicznie Szwedzi w ataku! Bardzo interesujący początek tego starcia.

Francja - Szwecja 2:2 - Starali się górą trafić teraz Szwedzi, natomiast na Gerarda to zbyt proste zagranie.

Francja - Szwecja 2:2 - Zatrzymany Nahi przez Palickę! To już trzecia obrona tego kapitalnego bramkarza.

Francja - Szwecja 2:2 - Bardzo ładnie Klaar.

Francja - Szwecja 2:1 - Szwedzka defensywa na wysokim poziomie. Ciasno w ich polu, ale Remili poradził sobie w inny sposób - wywalczył rzut karny, którego wykończył Mahe.

Francja - Szwecja 1:1 - Remili z pierwszym trafieniem, otrzymał podanie od Nahi. Szybko odpowiedziałl jednak Lagengren.

Francja - Szwecja 0:0 - Tym razem na francuskiej bramce Gerard, który z meczu na mecz się rozkręca. Też notuje pierwszą interwencję.

Francja - Szwecja 0:0 - Zaczynamy! Dika Mem próbował już zdobyć gola, ale bramkarz czujnie go pilnował.

Ekipy już wybiegają na boisko. Kto wygra mecz?!

Francuzom do sukcesu jest potrzebny dobrze grający Nikola Karabatic. Szwedzi mają na bramce Andreasa Palickę, który przecież był głównym bohaterem poprzedniego czempionatu i wciąż nie schodzi ze swojego poziomu, ale i Remi Desbonnet stanął na wysokości zadania w meczu Francji z Niemcami.

Mistrzowie olimpijscy z Tokio dwa lata temu w czempionacie zajmowali 4. miejsce. Ten wynik już wyrównali, teraz walczą o medal - czy srebrny czy złoty, nie wiadomo ale miejsce w finale przecież gwarantuje jakikolwiek. Skandynawowie z kolei są (jeszcze) aktualnymi wicemistrzami świata.

Witamy w naszej relacji! O 21:00 rozpocznie się drugi bój, którego stawką jest miejsce w finale.

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.