PHL: Cracovia wysoko wygrywa w Katowicach

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 27.01.2023, 20:50

Za nami 40. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Najwięcej emocji było w Katowicach, gdzie miejscowy GKS przegrał z Comarch Cracovią.

GKS Katowice 1:4 Comarch Cracovia

39' Bępierszcz - 15' Gula, 25' Wronka, 33' Kinnunen, 60' Rac

W Katowicach miejscowy GKS mierzył sie z Comarch Cracovią. Stroną dominującą w spotkaniu byli goście, co potwierdzili w 15. minucie, gdy do bramki GKS-u trafił Jiri Gula. Pięć minut po wznowieniu gry w drugiej tercji było już 0:2, a na listę strzelców wpisał się Patryk Wronka, który wykorzystał grę w przewadze. Chwilę później z takiej samej okazji skorzystał Fin Saku Kinnunen. Jeszcze przed końcem tej części gry obudzili się gospodarze, a konkretnie Mateusz Bępierszcz. Ostatnie słowo, w ostatniej minucie należało jednak do "Pasów", gdy do pustej bramki krążek posłał Roman Rac.

.....

Pozostałe wyniki:

TAURON Podhale Nowy Targ 0:4 JKH GKS Jastrzębie-Zdrój

12' Sevcenko, 34' Svec, 48' Jarosz, 52' Nalewajka

Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 GKS Tychy

45' Dyukov - 4' Dupuy, 27' Younan

KH Energa Toruń 1:3 Marma Ciarko STS Sanok

12' Korenchuk - 20' Lorraine, 49' Florczak, 60' Heikkinen