Saneczkarstwo - MŚ: Chmielewski i Kowalewski na 11. miejscu w dwójkach
Martin Rulsch, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 28.01.2023, 14:10

Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski uplasowali się na 11. miejscu w rywalizacji dwójek męskich podczas mistrzostw świata w saneczkarstwie rozgrywanych w Oberhofie. U kobiet w jedynkach Klaudia Domaradzka zajęła 20. lokatę.

Nasza eksportowa dwójka pojechała dwa równe ślizgi, co przełożyło się na łączny czas 1:24,500 i dało im 11. miejsce w stawce. Swój drugi złoty medal w Oberhofie wywalczyła dwójka Toni Eggert/Sascha Benecken, którzy po triumfie w sprincie, byli także najlepsi w klasycznych zawodach. Srebro ze stratą 0,171 sekundy zdobyli Tobias Wendl oraz Tobias Artl. Najniższy stopień podium przypadł Yannickowi Muellerowi i Arminowi Frauscherowi. W dwójkach kobiet oglądaliśmy taki sam układ na trzech pierwszych pozycjach jak w sprincie. Złoty medal padł łupem Jessici Degenhardt i Cheyenne Rosenthal. Pozostałe krążki zdobyły pary Selina Egle/Lara Kipp oraz Andrea Voetter/Marion Oberhofer. Tutaj Polki nie startowały.

Natomiast jedynki kobiet znów zostały zdominowane przez Niemki. Medal z najcenniejszego kruszcu przypadł Annie Berreiter, która o 0,058 sekundy pokonała Julię Taubitz. Po awansie z piątej lokaty trzecie miejsce zajęła Dajana Eitberger. W walce o medale liczyła się jeszcze Madeleine Egle, ale przez błąd w drugim ślizgu Austriaczka spadła na czwartą pozycję. Po dwóch niezłych przejazdach na 20. pozycji uplasowała się Klaudia Domaradzka. Natalia Jamróz zakończyła rywalizacja na 34. lokacie.