Siatkówka plażowa - World Tour Finals: Bryl i Łosiak zagrają o medale!
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 28.01.2023, 15:00

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrają o medale rozgrywanego w Doha turnieju Beach Pro Tour Finals. Biało-Czerwoni na koniec fazy grupowej pokonali parę Cherif/Ahmed z Kataru i wywalczyli bezpośredni awans do niedzielnych półfinałów.

Turniej w Doha układał się dla pary Bryl/Łosiak fantastycznie. Polacy wygrali wszystkie trzy mecze fazy grupowej i już byli pewni dalszej gry w turnieju. Pojedynek z duetem Cherif/Ahmed, a konkretniej jeden wygrany set mógł zagwarantować Biało-Czerwonym bezpośredni awans do półfinału.

Początek pierwszego seta to zdecydowanie lepsza gra Katarczyków. Polacy nie potrafili złapać swojego rytmu i po czteropunktowej serii rywali przegrywali 2:6. Cherif i Ahmed długo wiedli prym na boisku, popisując się zarówno mocnymi atakami, jak i bardzo dobrą pracą blok-obrona. Sytuacja zmieniła się w połowie seta. Bryl i Łosiak wygrali pięć kolejnych akcji i tablica pokazała 12:11 dla polskiej pary. Gra wyrównała się, ale to Biało-Czerwoni utrzymywali się na prowadzeniu. W końcówce Polacy popisywali się skutecznością w ofensywie, kończąc całego seta zwycięstwem 21:18.

Drugą odsłonę korzystniej rozpoczęli siatkarze z Polski, odskakując rywalom na dwa „oczka”. Tę niewielką przewagę Cherif i Ahmed bardzo szybko zdołali jednak zniwelować . Katarczycy deptali Biało-Czerwonym po piętach, ale Ci nie zamierzali oddawać prowadzenia. Bryl i Łosiak znów rozpędzili się mniej więcej w połowie seta, budując kilkupunktową przewagę - 10:13. Rywale nie potrafili zatrzymać mocnych ciosów Bartosza Łosiaka, a Michał Bryl świetnie pracował blokiem. Biało-Czerwoni do końca dyktowali warunki gry, ani na chwilę nie oddając inicjatywy parze z Kataru. Polacy zakończyli drugą odsłonę wynikiem 21:17, a kolejne zwycięstwo zapewniło im walkę o medale prestiżowego turnieju.

Cherif/Ahmed - Bryl/Łosiak 0:2 (18:21, 17:21)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.