PKO Ekstraklasa: falstart Rakowa i tylko remis z Wartą

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 28.01.2023, 17:10

Od falstartu 2023 roku rozpoczął lider z Częstochowy, który tylko zremisował w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 1:1. Dodatkowo goście kończyli ten mecz w dziesiątkę.

Nie tak Marek Papszun i jego ekipa wyobrażali sobie wejście w nowy piłkarski rok. W 18. kolejce PKO Ekstraklasy Raków tylko zremisował na wyjeździe z Wartą 1:1. Od początku gra toczyła się głównie w środku pola, ale w 23. minucie "Warciarze" wyszli jednak na prowadzenie. Miłosz Szczepański dośrodkował piłkę wzdłuż bramki, a z tego skrzętnie skorzystał Jan Grzesik, który wpakował ją do bramki. Chwilę później kompletną głupotą i bezmyślnością popisał się Fran Tudor, który zaatakował rywala łokciem w środku pola. Sędzia Łukasz Kuźma nie miał żadnych wątpliwości i wyrzucił Chorwata z boiska. Tuż przed przerwą Raków mógł wyrównać, ale fatalnie z bliska spudłował Giannis Papanikolau.

Co nie udało się chwilę przed zejściem do szatni, to udało się częstochowianom w 58. minucie. Ivi Lopez dograł piłkę z rzutu rożnego, a głową do siatki skierował ją Stratos Svarnas. Obie drużyny szukały kolejnych szans do zdobycia gola, ale nie udało się i mecz zakończył się remisem.

Warta Poznań - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramki: 26' Grzesik - 58' Svarnas

Warta Poznań: Lis - Ivanov, Szymonowicz, Pleśnierowicz (46' Stavropoulos) - Grzesik, Maenpaa (62' Żurawski), Luis (77' Destan), Matuszewski - Szmyt (84' Sarbinowski), Zrelak, Szczepański (46' Kopczyński)

Raków Częstochowa: Kovacević - Rundić, Petrasek (72' Arsenić), Svarnas - Kun, Papanikolau, Berggren (72' Kochergin), Tudor - Lopez (85' Lederman), Nowak (36' Jean Carlos), Gutkovskis (72' Musiolik)

Żółte kartki: 31' Szczepański, 32' Pleśnierowicz, 71' Stavropoulos, 90' Matuszewski - 50' Lopez

Czerwona kartka: 30' Tudor

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)