Zimowy EYOF 2023: bez medalu na zakończenie zmagań

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 28.01.2023, 21:17

Dziś zakończył się 16.Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Odbyły się jedynie trzy konkurencje w dwóch dyscyplinach. Nasi młodzi sportowcy wywalczyli 14 krążków(1-7-6). Klasyfikację medalową zwyciężyła reprezentacja Francji, przed Włochami i Szwajcarią.

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

W rywalizacji dziewcząt, najlepsza okazała się Szwajcarka, Laura Huber, która o 0,63 sekundy wyprzedziła Austriaczkę Nadine Hundegger i o 0,67 sekundy Włoszkę, Tatum Bieler. Najlepsza z Polek, Nikola Komorowska wywalczyła 19.pozycję. Hanna Zięba była 27.,Maja Woźniczka 42., a Magdalena Bando nie ukończyła swojego przejazdu.

W rywalizacji chłopców, złoty medal wywalczył Węgier, Attila Banyai, który o 0,04 sekundy wyprzedził Norwega, Rasmusa Bakkeviga i o 0,09 sekundy Austriaka Moritza Zudrella. Igor Kaczmarek uplasował się na 20.pozycji, Mateusz Szczap był 24., Jan Łodziński zajął 26.miejsce, a Stanisław Szarzyński uplasował się na 30.pozycji.

BIATHLON

W mieszanej sztafecie 4x6 kilometrów najlepsza okazała się drużyna Francji, która o nieco ponad sekundę wyprzedziła Niemców i o 23 sekundy pokonała Włochów. Polska sztafeta w składzie Amelia Liszka, Majka Germata, Jakub Potoniec i Dawid Filip uplasowała się na 13.pozycji.

Naszej reprezentacji medale dostarczali głównie skoczkowie narciarscy oraz specjaliści i specjalistki w short tracku. Jeden medal wywalczył również biathlonista Jakub Potoniec. Na uwagę zasługuje również brązowy medal naszej łyżwiarki figurowej, Noelle Streuli.