Australian Open: Krejcikowa i Siniakowa najlepsze w deblu
Peter Menzel/Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 29.01.2023, 10:50

Najlepsze deblistki ostatnich lat, Katerina Siniakowa i Barbora Krejcikowa wygrały tegoroczny  Australian Open. Rozstawione z numerem pierwszym tenisistki w dwóch, krótkich setach pokonały japoński duet, Shuko Aoyama i Ena Shibahara. Japonki zrobiły sobie krótką przerwę od wspólnych występów, a powrót do wspólnej gry, pomimo finałowej porażki jest udany.

W pierwszym secie Japonki straciły swoje podanie już w pierwszym gemie serwisowym. Chwilę później miały okazję na odrobienie strat, ale jej nie wykorzystały. W kolejnym gemie serwisowym, Aoyama i Shibahara znów miały problemy, ale zdołały się obronić. Do końca tej partii oba duety skutecznie serwowały, nie dając sobie więcej szans na przełamanie. Czeszki wykorzystały pierwszą piłkę setową i zakończyły seta w 47 minut.

Druga partia rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. Krejcikowa i Siniakowa szybko wywalczyły przełamanie i wyszły na prowadzenie 2:0. Japonki zdołały odrobić stratę i nieoczekiwanie w czwartym gemie przełamały faworytki doprowadzając do wyrównania. Końcówka seta ponownie należała jednak do Czeszek. W siódmym gemie, Aoyama i Shibahara oddały swojego gema do zera i chwilę później, w dziewiątym gemie po raz kolejny straciły serwis dając wygraną w secie i meczu Czeszkom. Dla Barbory i Kateriny to drugi tytuł w Melbourne i siódmy wielkoszlemowy tytuł w ogóle.

Barbora Krejcikowa/Katerina Siniakowa(CZE/CZE) [1] – Shuko Aoyama/Ena Shibahara(JAP/JAP) [10] 6:4 6:3