Bobsleje - MŚ: Laura Nolte najlepsza w monobobach
Steffen Prößdorf

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 29.01.2023, 12:46

Laura Nolte wygrała rywalizację w monobobach na mistrzostwach świata w bobslejach, rozgrywanych w szwajcarskim St. Moritz. Niemka wyprzedziła Kailie Humphries z USA i swoją rodaczkę Lisę Buckwitz.

Konkurencja monobobów ma najkrótszą histoię jeśli chodzi o mistrzostwa świata w bobslejach i skeletonie, rozgrywano ją dopiero po raz drugi. Dwa lata temu triumfowała Kailie Humphries przed nie startującą już Stephanie Schneider i Laurą Nolte. Konkurencja debiutowała na igrzyskach w Pekinie, gdzie triumf świętowała także Humphries. Tym razem jednak Amerykanka (niegdyś i z urodzenia Kanadyjka), multimedalistka największych imprez bobslejowych, uznać musiała wyższość Laury Nolte. Niemka uzyskała najlepsze czasy trzech (dwóch wczorajszych i jednego dzisiejszego) przejazdów i jej przewaga nad Humphries w łącznym rozrachunku wyniosła 0.4 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna Niemka. Dla Lisy Buckwitz dzisiejszy medal to największy sukces w karierze i pierwszy krązek imprezy mistrzowskiej.

W czołowej ósemce były jeszcze dwie reprezentantki Niemiec - Kim Kalicki była piąta, a mistrzyni świata juniorek, Maureen Zimmer zamknęła czołową ósemkę. Miejsca w niej wywalczyły jeszcze czwarta Australijka Breeana Walker, która straciła do podium 0.2 sekundy, szósta Kanadyjka Cyntia Appaih i siódma przedstawicielka gospodarzy mistrzostw, Melanie Hasler.

W mistrzostwach startowała Lina Weiszewski. Polka w trzech pierwszych ślizgach uzyskiwała 18. wyniki, w ostatnim była 17. W klasyfikacji łącznej zajęła 18. miejsce ze stratą blisko 10 sekund do Nolte i wyprzedzając jedynie Amerykankę Riley Compton.

Szczegółowe wyniki konkurencji

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.