Wielkie osiągnięcie polskiego kolarza

• Data publikacji: 20.10.2018, 10:30

Dawid Godziek wygrał w Sydney bardzo prestiżowe zawody XGames. Polski kolarz triumfował w konkurencji BMX Dirt.

Ostatnio Dawid Godziek prezentował się na wielu zawodach z bardzo dobrej strony. Do tego jako pierwszy zawodnik w historii wykonał ewolucję poczwórnego tailwhipa. Dzięki temu Polak dostał zaproszenie do udziału w elitarnych zawodach z cyklu XGames, czyli igrzysk sportów ekstremalnych. Rywalizacja miała miejsce w Sydney, gdzie spotkali się najlepsi na świecie zawodnicy, wykonujący ewolucje na rowerach BMX.

Reprezentant Polski najpierw musiał przebrnąć kwalifikacje. Z 13 zawodników do finału awansowało tylko czterech. Wśród nich był Godziek, który zajął drugie miejsce w wynikiem 76,66. Wygrał Pat Casey, który osiągnął wynik 77,00. Do finału awansowali także Leandro Moreira i Jake Leiva. W decydującej rywalizacji wystartowało 10 zawodników, którzy wykonywali swój przejazd na specjalnie przygotowanej trasie z przeszkodami. Godziek i pozostali kolarze z kwalifikacji dołączyli do sześciu zawodników, którzy byli pewni miejsca w finale. Byli to: Brian Fox, mistrz świata i triumfator XGames Logan Martin oraz złoci medaliści XGames - Kevin Peraza, Brandon Loupos, Colton Walker i Kyle Baldock.

W finale zawodnicy wykonali trzy przejazdy. W pierwszej próbie Dawid Godziek pojechał znakomicie i uzyskał wynik - 90,33. W dwóch kolejnych przejazdach Polak nie zaprezentował się tak dobrze. Jednak ostatecznie liczył się wynik najlepszej próby. Dzięki temu Godziek został triumfatorem prestiżowych zawodów i sięgnął po największy sukces w karierze. Drugi był Kyle Baldock (86,00), a trzeci Colton Walker (83,00).

Zwycięską próbę Polaka można obejrzeć TUTAJ.