PKO Ekstraklasa: remis Piasta z Jagiellonią
Jakub Strzelczyk Photography

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.01.2023, 14:53

Piast Gliwice zremisował 1:1 z Jagiellonią Białystok w meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Gole strzelali Wojciech Łaski i Kamil Wilczek.

Początek meczu nie należał do najbardziej atrakcyjnych. Murawa była w złym stanie, co mogło wymusić taktykę Piasta, który największe zagrożenie po dośrodkowaniach. Tak też zrodziły się najlepsze sytuacje gospodarzy w pierwszej połowie. Najbliżej szczęścia był Kamil Wilczek, ale piłka po jego strzale głową odbiła się od zewnętrznej części słupka. Goście odpowiadali rzadko, a na domiar złego z kontuzją zszedł Jesus Imaz.

Nieoczekiwanie po przerwie bramkę zdobyli goście. Wojciech Łaski wywalczył sobie czystą pozycję, po czym pokonał Frantiska Placha pięknym uderzeniem zza pola karnego. Zawodnicy Macieja Stolarczyka nie cieszyli się długo z prowadzenia. W 68. minucie Michał Chrapek wrzucił na głowę Wilczka i było 1:1. Do końca meczu Piast starał się zdobyć trzy punkty. Bliscy szczęścia byli kolejno Michael Ameyaw i Damian Kądzior. Strzał rezerwowego został obroniony przez bramkarza, a były zawodnik Eibaru uderzył nieznacznie obok słupka. W doliczonym czasie gry gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego po raz drugi w słupek trafił Wilczek, z kolei dobitka Ameyawa poleciała obok słupka. Zatem mimo dużej przewagi Piast tylko zremisował z Jagiellonią 1:1.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok: 1:1 (0:0)

Bramki: 68' Wilczek - 62' Łaski

Piast: Plach - Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis - Chrapek (78' Hateley), Tomasiewicz (63' Ameyaw), Dziczek, Kądzior, Felix - Wilczek

Jagiellonia: Alomerović - Nastić, Puerto, Matysik (83' Trubeha), Skrzypczak - Prikryl (74' Bortniczuk), Pospisil, Romanczuk, Kupisz - Imaz (38' Łaski), Gual

Żółte kartki: 11' Puerto, 44' Romanczuk

Sędzia: Jarosław Przybył