IHF Mistrzostwa Świata 2023: Szwecja - Hiszpania [ZAPIS LIVE]

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 29.01.2023, 17:40

Jedni pocieszą się brązowym medalem po nieudanym półfinale, drudzy zajmą najgorsze miejsce dla sportowców. Szwecja kontra Hiszpania - kto stanie na podium mistrzostw świata? Zapraszamy na śledzenie naszej relacji LIVE od godziny 18:00!

SZWECJA - HISZPANIA 36:39

Relacja na żywo

To nie koniec wielkich emocji związanych z piłką ręczną! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE, a już o 21:00 wielki finał - Francja kontra Dania! Zapraszamy na nasz portal już za półtorej godziny!

Hampus Wanne wybrany zawodnikiem spotkania.

W drugiej połowie Hiszpanie prezentowali się wyraźnie lepiej, dzięki czemu mogą cieszyć z brązowego medalu. Szwedzi musza przełknąć gorycz porażki na własnej ziemi.

Szwecja - Hiszpania 36:39 To już jest faktem! Hiszpania stawia się na ostatnim stopniu podium na mistrzostwach świata!

Szwecja - Hiszpania 36:39 Bergendahl z bramką honorową.

Szwecja - Hiszpania 35:39 Już tylko minuta do końca! Szanse Szwedów nie są już tylko matematyczne!

Szwecja - Hiszpania 34:37 Szwedzi chcieli wykorzystać brak bramkarza, ale piłka po rzucie z całego boiska trafia w słupek!

Szwecja - Hiszpania 34:37 Ekberg tym razem trafia z siódemki.

Szwecja - Hiszpania 33:37 Hiszpania trafia po podwójnej wrzutce! Zdobywca brązowego medalu jest już chyba przesądzony.

Szwecja - Hiszpania 33:36 Błąd zmiany Szwedów! Na niespełna 3 minuty przed końcem Andreas Palicka schodzi na dwie minuty! Czy to ostateczny koniec dla Szwecji?

Szwecja - Hiszpania 33:36 Miguel Sanchez Migallon również dostaje 2 minuty kary. Powodem był atak na twarz przeciwnika.

Szwecja - Hiszpania 32:36 Johansson powstrzymany przez Corralesa! Szwedzi mogą już z tego nie wyjść!

Szwecja - Hiszpania 32:35 Carlsbogard schodzi na ławkę kar! Siły liczebne się wyrównują.

Szwecja - Hiszpania 32:34 Bergendahl wzorowo z czystej pozycji na kole.

Szwecja - Hiszpania 31:34 Dwie minuty kary dla Odriozoli za zbyt brutalne powstrzymywanie rywala.

Szwecja - Hiszpania 31:33 Niclas Ekberg się rehabilituje i podtrzymuje nadzieje Szwecji.

Szwecja - Hiszpania 30:33 Rzut karny dla Szwedów nie został wykorzystany przez Ekberga. 7 minut do finałowej syreny.

Szwecja - Hiszpania 30:33 O czas prosi selekcjoner Hiszpanów, Jordi Ribera.

Szwecja - Hiszpania 30:32 Ponownie bramka za bramkę, Szwedzi robią co mogą, aby odrobić straty przed własną publicznością.

Szwecja - Hiszpania 29:31 Agresywna defensywa Hiszpanów tym razem nie powstrzymuje Felixa Claara.

Szwecja - Hiszpania 28:30 Alex Dujszebajew ponownie rzutem z biodra umieszcza piłkę w siatce!

Szwecja - Hiszpania 28:30 Hampus Wanne precyzyjnie w okienko. Warto docenić podanie Johanssona.

Szwecja - Hiszpania 27:29 Carlsbogard wykorzystuje szybki środek.

Szwecja - Hiszpania 26:29 Hiszpania na plus 3! Autorem bramki Figueras.

Szwecja - Hiszpania 26:28 Pierwszy rzut karny dla Hiszpanów - Ferran Sole nie trafił, ale Maqueda szczęśliwie zebrał piłkę.

Szwecja - Hiszpania 26:27 Alex Dujszebajew kropnął w samo okienko!

Szwecja - Hiszpania 25:26 Casado z karą dwóch minut. Ekberg zamienia rzut karny na bramkę.

Szwecja - Hiszpania 24:26 Figueras ponownie dostrzeżony na kole.

Szwecja - Hiszpania 23:25 Hampus Wanne prezentuje dzisiaj dobrą skuteczność rzutową, ale tym razem się myli!

Szwecja - Hiszpania 23:24 Alex Dujszebajew wyprowadza Hiszpanów na prowadzenie! Kapitalny rzut z biodra.

Szwecja - Hiszpania 23:23 Nie minęła chwila, i tablica w Sztokholmie pokazuje remisowy rezultat!

Szwecja - Hiszpania 23:22 Hiszpanie podtrzymuje pozytywny zryw! Szwedzi już tylko z jedną bramką przewagi.

Szwecja - Hiszpania 23:20 Rodrigo Corrales dostał szanse w bramce i wykorzystuje ją w bardzo ważnym momencie! Hiszpan skutecznie dwukrotnie powstrzymuje Szwedów.

Szwecja - Hiszpania 23:19 Lagergren po raz kolejny zachwyca świetną techniką!

Szwecja - Hiszpania 22:19 Hiszpanie zmienili sposób bronienia na 5:1. Już w pierwszej akcji przyniosło to zamierzony efekt. Do tego Alex Dujszebajew rozpoczyna nawałnice w drugiej połowie.

Wracamy na Tele2 Arena!

Zapraszamy na kilkunastominutową przerwę.

Szwecja - Hiszpania 22:18 Koniec pierwszej połowy! Kibice w Sztokholmie są świadkami naprawdę wspaniałego widowiska! Nie można tutaj zmrużyć oka nawet na sekundę. Co prawda końcówka należała do Szwedów, ale Hiszpanie nie powiedzieli ostatniego słowa.

Szwecja - Hiszpania 22:18 Johansson po akcji indywidualnej wpisuje się na listę strzelców.

Szwecja - Hiszpania 20:17 Odriozola radzi sobie w bardzo trudnej pozycji ze skrzydła na dwie minuty przed przerwą.

Szwecja - Hiszpania 20:16 Sanchez Migallon wykluczony, problemy Hiszpanów narastają.

Szwecja - Hiszpania 19:15 Hampus Wanne z dwoma bramkami z rzędu! Szwedzi zdobywają kluczową przewagę pod koniec pierwszej części!

Szwecja - Hiszpania 17:15 Figueras bezbłędny z koła, ważna bramka dla Hiszpanów.

Szwecja - Hiszpania 17:14 Szwedzi wyszli na plus 3, także Jordi Ribera prosi o czas.

Szwecja - Hiszpania 17:14 Przez następne dwie minuty Hiszpanie będą musieli radzić sobie w osłabieniu.

Szwecja - Hiszpania 16:14 Ekberg ponownie wykazuje się błyskawiczną szybkością i znajduje drogę do siatki.

Szwecja - Hiszpania 15:13 Jorge Maqueda przedziera się przez obronę Szwedów, ale rywala odpowiadają natychmiastowym kontratakiem.

Szwecja - Hiszpania 12:11 Bramkarze ponownie przypominają o swojej obecności.

Szwecja - Hiszpania 11:11 Trochę przypadkowo, ale skutecznie - Lagergen pokonuje Pereza de Vargasa.

Szwecja - Hiszpania 9:9 Imanol Garcandia daje remis Hiszpanii!

Szwecja - Hiszpania 9:7 Co za bomba Canellasa! Hiszpan przerywa tym samym trzyminutową posuchę ofensywną swojej drużyny.

Szwecja - Hiszpania 8:6 Albin Lagergren oszukuje obrońców na prawym pasie działań

Szwecja - Hiszpania 6:6 Hiszpania pokazuje, ż też wie jak wykorzystywać skrzydła - z dogodnej pozycja trafia Angel Fernandez.

Szwecja - Hiszpania 5:5 Joan Canellas popisuje się rzutem z chirurgiczną precyzją. Póki co tempo tego spotkania stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Szwecja - Hiszpania 3:2 Najpierw skuteczna interwencja Andreasa Palicki, a kilka sekund później Wanne ponownie bezlitosny w sytuacji jeden na jednego.

Szwecja - Hiszpania 2:2 Szwedzi pokazują moc swojej kontry, tym razem to Max Darj finalizuje akcje. Hiszpanie odpowiadają rzutem z dystansu.

Szwecja - Hiszpania 1:0 Hampus Wanne otwiera wynik spotkania - skutecznie wykańcza atak z lewego skrzydła.

Rozpoczynamy bój o brązowy medal! Od środka zaczyna Hiszpania.