PKO Ekstraklasa: Legia ograła Koronę
Mateusz Kostrzewa/Legia.com

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.01.2023, 17:24

Legia Warszawa wygrała 3:2 z Koroną Kielce w meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarze przez godzinę kontrolowali spotkanie, ale przez własne błędy zapewnili sobie nerwową końcówkę.

Legioniści nie czekali na to, co pokaże rywal, tylko od razu zaatakowali rywali. Korona w defensywie grała nerwowo i momentami zostawiała zbyt dużo miejsca. Dodatkowo wiele problemów gościom sprawiały piłki rzucane za linię obrony. W 24. minucie Kyryło Petrow został łatwo ograny przez Macieja Rosołka, a jeszcze faulował i sędzia odgwizdał rzut karny. Tego na gola zamienił Josue. Przed przerwą gospodarze wykorzystali jeden z wielu rzutów rożnych. Maik Nawrocki wykorzystał bierność kryjących, podwyższając na 2:0.

W inauguracyjnym kwadransie drugiej połowy Legia nadal dominowała na boisku. Okrasiła to golem Bartosza Kapustki, który zakończył ładną akcję. Gracze Kosty Runjaicia powinni prowadzić 4:0, ale idealną okazję zmarnował Carlitos. Nieoczekiwanie ostatnie pół godziny należało do kielczan. Potrójna zmiana dała zamierzony impuls - dwa gole zdobył Jewgienij Szykawka. Białorusin dwukrotnie przechytrzył defensorów i z zimną krwią wykończył sytuacje. Mimo naporu Koronie trzeciej bramki zdobyć się już nie udało. Dzięki trzem punktom Legia zbliżyła się do Rakowa na siedem oczek.

Legia Warszawa - Korona Kielce: 3:2 (2:0)

Bramki: 24'(k.) Josue, 36' Nawrocki, 47' Kapustka - 65', 79' Szykawka

Legia: Tobiasz - Nawrocki, Augustyniak, Ribeiro - Wszołek, Slisz, Kapustka (87' Sokołowski), Mladenović (89' Johansson), Josue (87' Strzałek) - Rosołek, Carlitos (73' Muci)

Korona: Zapytowski - Zator, Trojak, Petrow, Briceag - Deja, Łukowski (85' Kiełb), Deaconu, Nono (61' Takac), Błanik (61' Podgórski) - Śpiączka (61' Szykawka)

Żółte kartki: 23' Josue, 27' Nawrocki, 42' Kapustka, 45' Wszołek, 67' Augustyniak, 83' Tobiasz, 90+6' Rosołek - 23' Zapytowski, 45+2' Nono

Sędzia: Damian Sykwestrzak