EBL: Stal rozbiła Pierniki w Ostrowie Wielkopolskim
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 29.01.2023, 19:20

W jedynym niedzielnym meczu osiemnastej kolejki Energa Basket Ligi drużyna BM Stali Ostrów Wielkopolski rozgromiła na własnym parkiecie Arriva Twarde Pierniki Toruń 90:58. Wygrana pozwoliła ekipie Andrzeja Urbana awansować na drugą pozycję w ligowej tabeli.

Przed rozpoczęciem rywalizacji dość zdecydowanym faworytem wydawali się gospodarze, którzy wygrali trzy poprzednie starcia z torunianami. Dodatkowo Stal triumfowała w sześciu z siedmiu ostatnich meczów tego sezonu, a ich rywale zamykali ligową tabelę. Sporą niespodzianką był więc fakt, że w pierwszej kwarcie przyjezdni zdołali rzucić osiem punktów z rzędu, a po dziesięciu minutach prowadzić 16:13. Sytuacja ta uległa jednak diametralnej zmianie już w drugiej odsłonie, w której ostrowianie zdeklasowali Pierniki, wygrywając aż 31:8! Podopieczni Andrzeja Urbana byli piekielnie skuteczni po obu stronach parkietu, dzięki czemu przejęli całkowitą kontrolę nad meczem i do szatni schodzili przy prowadzeniu 44:24.

Po zmianie stron Stal kontynuowała swoją dominację, szczególnie po bronionej stronie parkietu. W ataku brylowała natomiast trójka Nemanja Djurisić (22pkt/9zb), Aigars Skele (18pkt/7as) oraz Damian Kulig (17pkt/9zb/2blk), która wspólnie zapewniła aż 57 punktów. Dla porównania cała drużyna gości uzbierała łącznie 58 oczek. Ostatecznie BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała Arriva Twarde Pierniki Toruń 90:58 i awansowała na drugą pozycję w ligowej tabeli.

BM Stal Ostrów Wielkopolski — Arriva Twarde Pierniki Toruń 90:58 (13:16, 31:8, 23:14, 23:20)

Stal: Djurisić 22, Skele 18, Kulig 17, Zębski 10, Garbacz 5, Perkins 5, Thomas 4, Silins 3, Rachwałski 2, Siewruk 2, Załucki 2, Kołpak

Pierniki: Brunk 14, Diduszko 9, Gibbs 8, Cel 7, Pusica 6, Kenić, Gordon 6, Tomaszewski 2