IHF Mistrzostwa Świata: brąz dla Hiszpanów!

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 29.01.2023, 19:28

Reprezentacja Hiszpanii z brązowym medalem Mistrzostw Świata ! Mimo bardzo wyrównanej walki gospodarze turnieju nie byli w stanie postawić się dziś rywalom.

Mecz o brąz rozpoczął się od efektownej akcji Szwedów, zwieńczonej bramką skrzydłowego Hampusa Wanne. Gra od pierwszych minut była bardzo twarda i zacięta. Obie reprezentacje grały bramka za bramkę, ciężko pracując na utrzymanie remisu. Od początku świetnie prezentowali się obaj bramkarze, którzy przez cały turniej byli kluczowymi zawodnikami swoich drużyn. W 20 minucie spotkania pierwszy raz trzybramkową przewagę zdobyła reprezentacja Szwecji. Hiszpanie nie poddawali się i cały czas napierali na szwedzką bramkę, by jeszcze przed końcem pierwszej odsłony, odrobić starty. Podopieczni Glenna Soldberga byli jednak dla nich za silni, więc ostatecznie schodzili do szatni, przegrywając 18:22. Pierwsze 30 minut charakteryzowało się bardzo szybką grą. Pomimo czterobramkowego prowadzenia Szwedów rywalizacja była bardzo wyrównana, a efektowna gra obu reprezentacji mogła podobać się kibicom.

Druga połowa spotkania zaczęła się rewelacyjnie dla reprezentacji Hiszpanii, która już po paru minutach wyrównała wynik, by następnie wyjść na prowadzenie. Coraz lepiej na parkiecie prezentował się Alex Dujszebajew, który spektakularnymi rzutami, pracował na utrzymanie korzystnego dla Hiszpanii wyniku. Mimo ogromnego dopingu na hali w Sztokholmie, na kilka minut do zakończenia spotkania Szwedzi tracili do rywali aż trzy bramki. Kluczowe było też obronienie przez Pereza de Vargasa rzutu karnego w końcówce spotkania. Ostatecznie podopieczni Jordiego Ribery wygrali z trzema oczkami w zapasie.

Hiszpania – Szwecja 39:26 (18:22)