IHF Mistrzostwa Świata 2023: Francja - Dania [ZAPIS LIVE]
Copyright @2023 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 29.01.2023, 21:00

Mistrz olimpijski kontra jeszcze aktualny mistrz świata - lepszego składu wielkiego finału światowego czempionatu nie mogliśmy sobie wyobrazić! Czy Francja przeszkodzi reprezentacji Danii w sięgnięciu po trzeci mistrzowski tytuł z rzędu? Tego dowiemy się już wkrótce, początek relacji z meczu o złoto IHF Mistrzostw Świata 2023 równo o 21:00. Zapraszamy!

FRANCJA - DANIA 29:34

Relacja na żywo

Dziękujemy Państwu za wspólne przeżywanie mistrzowskich emocji!

I tak kończą się IHF Mistrzostwa Świata 2023! Dania mistrzem, srebro dla Francji i brąz dla Hiszpanów.

Co to był za mecz! Fenomenalna gra obu drużyn, jednak na Danię nie było dziś mocnych!

Francja - Dania 29:34 - Mathias Gidsel stawia kropkę nad "i" i już tylko sekundy dzielą Danię od mistrzostwa!

Francja - Dania 29:33 - Kolejna parada Lauge Schmidta! Francuzi już tego nie odrobią!

Francja - Dania 29:32 - Niklas Landin broni rzut karny w samej końcówce! Dania nie zamierza oddawać tytułu!

Francja - Dania 29:31 - Ludovic Fabregas pojawia się na boisku w końcówce i popisuje się bramką. Trafia też Dika Mem i Trójkolorowi mają już tylko dwa punkty do odrobienia!

Francja - Dania 27:31 - Czy ktoś jest w stanie zatrzymać dziś Rasmusa Lauge Schmidta? Kolejna fenomenalna akcja reprezentanta Danii!

Francja - Dania 27:30 - Gerard broni uderzenie Jensena i daje jeszcze nadzieję Francuzom.

Francja - Dania 26:30 - Rzuca Lauge Schmidt! Świetny mecz tego zawodnika i Dania zbliża się do kolejnego tytułu!

Francja - Dania 26:29 - Świetna interwencja Kevin Mollera i Dania ma okazję do powiększenia przewagi w końcówce!

Francja - Dania 25:28 - Jeszcze jedna bramka Larsena i Francja ma coraz mniej czasu na dogonienie rywali.

Francja - Dania 24:27 - Dika Mem uderza w poprzeczkę, a Mensah Larsen powiększa prowadzenie Danii!

Francja - Dania 23:24 - Niebezpieczna sytuacja z udziałem Porte i Pytlicka, w której ucierpiał Francuz. Kara dwóch minut dla Duńczyka i rzut karny, który wykorzystuje Richardson.

Francja - Dania 22:24 - Jak nie świetnie dysponowany dziś Pytlick, to Lauge Schmidt dodają kolejne trafienia i Dania utrzymuje dwupunktowe prowadzenie.

Francja - Dania 22:23 - Trójkolorowi mieli szansę na remis, jednak Kevin Moller w efektowny sposób obronił rzut Mahe.

Francja - Dania 21:22 - Wracamy do szybkiego tempa meczu. Trafia Lauge Schmidt, jednak fantastycznie odpowiada Nicolas Turnat.

Francja - Dania 20:21 - Zatrzymany teraz Johan Hansen w ataku, a Dika Mem pokonuje Landina.

Francja - Dania 18:21 - Wykorzystany rzut karny przez Mikela Hansena.

Francja - Dania 17:20 - Broni Niklas Landin i Duńczycy szybko organizują kontrę, którą bezbłędnie wykorzystuje Pytlick. Obrońcy tytułu znów mają trzy punkty zapasu.

Francja - Dania 17:19 - Fantastyczne zagranie Lauge Schmidta do Gidsela, który popisuje się kolejną bramką.

Francja - Dania 17:18 - Francuzi mieli szansę na objęcie prowadzenia po świetnej obronie Desbonneta, jednak jej nie wykorzystali. Trafia natomiast Lauge i Duńczycy znów na czele.

Francja - Dania 16:17 - Szybko odpowiadają Duńczycy, a konkretniej Magnus Saugstrup.

Francja - Dania 16:16 - Dika Mem po przerwie popisał się fantastycznym trafieniem i Francuzi mają remis!

Wracamy do Tele2 Areny!

Koniec pierwszej połowy! Było czteropunktowe prowadzenie obrońców tytułu, jednak został tylko jeden. Kilkanaście minut przerwy i wracamy do Sztokholmu.

Francja - Dania 15:16 - Pytlick przerywa niemoc Duńczyków, jednak szybko odpowiada Nedim Remili.

Francja - Dania 14:15 - Francuzi wzmocnili obronę i Duńczycy już tak łatwo bramek nie zdobywają. Kolejny faul w ataku i Trójkolorowi po trafieniu Remiliego mają tylko punkt straty!

Francja - Dania 12:15 - Kapitalna akcja Mathiasa Gidsela i Duńczycy ponownie odskakują.

Francja - Dania 12:14 - Remi Desbonnet broni uderzenie Pytlicka, a Elohim Prandi popisuje się pierwsza bramką w finale. Siedem minut do końca pierwszej połowy i Francuzi zmniejszają stratę.

Francja - Dania 11:14 - Wykorzystuje swoją okazję Nedim Remili, efektownie pokonując Landina w bramce.

Francja - Dania 10:14 - Fantastycznie zagranie Simona Pytlicka. Teraz jednak Duńczycy zagrają w osłabieniu, gdyż ukarany został Jakobsen.

Francja - Dania 10:13 - Obrona w polu Duńczyków i jeszcze jeden rzut karny dla Francuzów. Richardson ponownie lepszy od Landina.

Francja - Dania 9:13 - Wykluczenie dla Fabregasa i Dania wykorzystuje osłabienie rywala, zdobywając kolejną bramkę.

Francja - Dania 8:12 - Nie odpuszczają Duńczycy w obronie i Francja ma kolejny rzut karny, który tym razem wykorzystuje Melvyn Richardson.

Francja - Dania 7:11 - Kirkelokke zdobywa kolejną bramkę dla Duńczyków, a Landin w efektownym stylu zatrzymuje uderzenie Karabaticia.

Francja - Dania 7:10 - Szybka kontra Francuzów, wywalczony rzut karny, Dika Mem na linii 7. metra i fenomenalny Niklas Landin w bramce!

Francja - Dania 7:10 - Przebił się teraz Remili przez duńską obronę.

Francja - Dania 6:10 - Simon Pytlick na razie bezbłędny i Dania utrzymuje cztery punkty przewagi.

Francja - Dania 5:8 - Żółta kartka dla Saugstrupa i Francuzi mają rzut karny, który pewnie wykorzystuje Kentin Mahe.

Francja - Dania 2:6 - Bramka za bramką w wielkim finale! Teraz nie myli się Rasmus Lauge i będzie pierwsza przerwa dla Francji.

Francja - Dania 1:4 - Dika Mem przerywa świetną serię rywali, ale Ci natychmiast odpowiadają.

Francja - Dania 0:3 - Niklas Landin zatrzymuje uderzenie Fabregasa, a Simon Pytlick popisuje się kolejną bramką. Fantastyczny początek Duńczyków!

Francja - Dania 0:2 - Francuzi nie wykorzystują swojej okazji, a Duńczycy popisują się kolejną akcją zakończoną świetnym rzutem Gidsela.

Francja - Dania 0:1 - Simon Pytlick otwiera wynik dla obrońców tytułu!

Pierwszy gwizdek i walkę o złoto czas zacząć!

Reprezentacje Francji i Danii już na boisku, a przed nami hymny narodowe obu drużyn.

Panie i Panowie rozpoczynamy wielkie widowisko!

Czy Dania zostanie mistrzem świata po raz trzeci z rzędu? Czy może to mistrzowie olimpijscy będą dziś świętować kolejne trofeum? Jedno jest pewne, emocji w tym meczu nie zabraknie. Początek naszej relacji z wielkiego finału już o godzinie 21:00.

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.