NBA: zwycięstwo Bucks po niesamowitym meczu Giannisa Antetokounmpo
Erik Drost/wikimedia commons

• Data publikacji: 30.01.2023, 13:19

Dzisiaj rozegrano cztery spotkania ligi NBA. Zawodnik dnia został Giannis Antetokounmpo, który zdobył aż 50 punktów w wygranym przez Milwaukee Bucks meczu z New Orleans Pelicans.

Milwaukee Bucks - New Orleans Pelicans

Mecz od samego początku układał się po myśli Bucks, którzy objęli prowadzenie 8:0. Po pierwszej kwarcie wygrywali już 37:19, czyli mieli prawie 20 punktów przewagi. Pelikany w drugiej kwarcie zmniejszyły stratę do siedmiu punktów, ale gospodarze odskoczyli na 20 oczek. Najbardziej efektowna okazała się trzecia odsłona, w której obydwie drużyny rzuciły po 44 punkty. Ostatecznie koszykarze z Milwaukee Bucks pewnie wygrali 135:110. Giannis Antetokounmpo zdobył 50 punktów. Jego zespół odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu i jest na trzecim miejscu w Konferencji Wschodniej. Przełamać nie mogą się koszykarze z New Orleans, którzy ponieśli ósmą kolejną porażkę.

Memphis Grizzlies - Indiana Pacers

Serię pięciu porażek przerwali Memphis Grizzlies. Drugi zespół Konferencji Zachodniej pokonał u siebie Indiana Pacers, czyli jedenastą ekipę w tabeli na Wschodzie. W tym meczu pierwsza połowa należała do Pacers, którzy prowadzili 62:50, a druga do Grizzlies. W trzeciej kwarcie gospodarze zanotowali serię 14:0, która pozwoliła dogonić rywali. Ostatnią odsłonę Memphis wygrało 32:21, a cały mecz 112:100. Triple-double dla zespołu gospodarzy popisał się Ja Morant, który zdobył 27 punktów, miał 10 zbiórek i 15 asyst.