NHL: zwycięstwo Hurricanes w meczu na szczycie

• Data publikacji: 30.01.2023, 13:36

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu rozegrano zaledwie dwa mecze NHL, ale za to bardzo ciekawe. W meczu na szczycie Konferencji Wschodniej Carolina Hurricanes wygrali 4:1 z Boston Bruins.

W PNC Arena rozegrano absolutny hit ligi NHL, w którym zmierzyły się dwie najwyżej notowane zespoły Konferencji Wschodniej. Potwierdziła się słaba forma Boston Bruins, którzy ponieśli trzecią porażkę z rzędu. Carolina Hurricanes pewnie kontrolowali przebieg spotkania i po swojej piątej kolejnej wygranej zmniejszyli stratę do lidera do dziewięciu punktów. W 11. minucie wynik otworzył Sebastian Aho, a w drugiej tercji na 2:0 w przewadze trafił Paul Stastny. Bruins nie mogli pokonać bramkarza rywali, Frederika Andersena, a w drugiej minucie trzeciej odsłony Seth Jarvis w sytuacji sam na sam podwyższył na 3:0. Półtorej minuty później bramkę strzelił Taylor Hall, dając gościom nadzieję na korzystny wynik. Jednak to Hurricanes zwyciężyli 4:1 po trafieniu Jordan Staala w osłabieniu do pustej bramki.

W tabeli za Bruins i Hurricanes plasują się Toronto Maple Leafs. Dzisiaj Liście na własnym lodowisku pokonały 5:1 Washington Capitals. Jedyną bramkę na gości w pierwszej tercji strzelił Nicklas Backstroem. W drugiej części kanadyjski zespół zanotował aż cztery trafienia. Wynik na trzy minuty przed końcem ustalił Zach Aston-Reese. Mecz numer tysiąc w lidze NHL rozegrał John Tavares.

Carolina Hurricanes - Boston Bruins 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)