EBLK: niespodziewana porażka Arki

• Data publikacji: 30.01.2023, 20:24

Od piątku do poniedziałku rozegrano awansem 20. kolejkę Energa Basket Ligi Kobiet. Do niespodzianki doszło w Gdyni, gdzie VBW Arka przegrała różnicą 20 punktów z 1KS Ślęzą Wrocław.

Arka do tej pory odniosła cztery zwycięstwa więcej od Ślęzy i zajmowała trzecie miejsce w tabeli, będąc zdecydowanym faworytem spotkania z siódmą ekipą tabeli. Początkowo wszystko układało się po myśli gospodyń, które pierwszą kwartę zakończyły serią 10:0 i wynikiem 28:18. Wrocławianki do końca pierwszej połowy zmniejszyły różnicę do jednego punktu. Decydująca okazała się trzecia odsłona, w której Arka rzuciła zaledwie cztery punkty przy 24 ze strony ekipy gości. Dzięki temu Ślęza mogła kontrolować przebieg spotkania i wygrała 78:58.

Dziewiąte zwycięstwo przed własną publicznością osiągnęły koszykarki PolskiejStrefyInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Liderki zdobyły przewagę w starciu z Polonią Warszawa już w pierwszej połowie i pewnie triumfowały 84:68. Ciekawie zapowiadał się mecz drugiej i czwartej drużyny tabeli, czyli BC Polkowice z Eneą AZS Politechniką Poznań. Po pierwszej kwarcie poznanianki prowadziły 13:24, ale do przerwy było już 47:44 dla gospodyń. Po zmianie stron polkowiczanki zaczęły powiększać przewagę i ostatecznie wygrały 95:79.