Eurocup: Śląsk z porażką w Turcji
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 31.01.2023, 20:03

Śląsk Wrocław pozostaje z jednym zwycięstwem w Eurocupie. Mistrzowie Polski w 13. kolejce przegrali na wyjeździe 63:76 z Turk Telekom Ankara.

Dla koszykarzy Śląska Wrocław to już praktycznie ostatni dzwonek do walki o fazę play-off. Polski zespół jest ostatni w tabeli grupy B z zaledwie jednym zwycięstwem w dwunastu meczach. W 13. kolejce mistrzów naszego kraju czekał bardzo trudny wyjazd. Ich rywalem był czwarty w klasyfikacji Turk Telekom Ankara.

Śląsk na początku meczu długo nie mógł zdobyć punktów. Takich problemów nie miał turecki zespół i wyszedł na prowadzenie 8:0. Pierwsze oczka dla gości po trzech minutach z rzutów wolnych zanotował Jeremiah Martin. Minutę później premierowe punkty z gry dla wrocławian zza łuku zdobył Justin Bibbs, a po skutecznym rzucie Conora Morgana Śląsk tracił tylko punkt do rywali. Turk Telekom odpowiedział drugą w tym meczu serią 8:0, a na koniec pierwszej kwarty prowadził 19:9.

W drugiej części gra ponownie toczyła się seriami. Po serialu 10:2 podopieczni Andreja Urlepa ponownie mieli tylko dwa punkty straty i wrócili do gry. Jednak gospodarze znów odskoczyli na osiem punktów - 32:24. Pierwsza połowa zakończyła się lepszym fragmentem w wykonaniu koszykarzy z Wrocławia, którzy na przerwę schodzili z wynikiem 32:34.

Jeszcze w trzeciej kwarcie Śląsk utrzymywał kontakt z rywalem, gdyż tę część meczu przegrał 19:21. Na pięć minut przed końcem goście mieli tylko trzy punkty straty - 61:64. Turk Telekom zanotował serię 7:0 i w ważnym momencie spotkania wypracował dwucyfrową przewagę. Turecka ekipa w końcówce powiększała przewagę i pewnie wygrała 76:63. Dla Śląska 17 punktów zdobył Conor Morgan, a trudno było myśleć o końcowym sukcesie przy zaledwie czterech minutach Jeremiaha Martina oraz bez zdobyczy Łukasza Kolendy. Mistrz Polski nie tylko nie odbudował się po porażce ligowej z Anwilem Włocławek, ale także ma coraz mniejsze szanse na awans w Eurocupie.

Turk Telekom Ankara - WKS Śląsk Wrocław 76:63 (19:9, 15:23, 21:19, 21:12)

Turk Telekom: Bouteille 18, Taylor 14, Demir 11, Grant 11, Sestina 9, Jones 9, Oncel 2, Erden 2, Guler 0, Yilmaz 0, Yagmur 0, Eric 0

Śląsk: Morgan 17, Nizioł 12, Parachowski 9, Bibbs 9, Dziewa 7, Mindowicz 5, Martin 4, Kolenda 0, Pawłow 0, Tomczak.