Tauron Puchar Polski: Warta w półfinale, choć MKS się postawił
Aleksandra Suszek/Poinformowani.pl

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 31.01.2023, 22:50

Zacięte spotkanie oglądaliśmy w Będzin Arenie. W środowy wieczór w czterech setach Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała gospodarzy 3:1. Pierwszoligowiec nie dał im jednak łatwej wygranej i postawił twarde warunki.

Choć faworytem pojedynku byli zawiercianie, to pierwszoligowiec od początku stawiał twarde warunki. Zacięty początek zwiastował wyrównanego seta. Będzinianie pierwszy wypracowali sobie trzypunktowy bufor, a świetnie radził sobie duet Brandon Koppers oraz Łukasz Usowicz. Zawiercianie zmuszeni byli w drugiej fazie pierwszego seta, a na prowadzenie wyszli w końcówce przy stanie 23:22. Od tego momentu już prowadzenia nie oddali i zwyciężyli 25:23.

W drugiej partii trzeci drużyna Tauron 1. Ligi spisała się jeszcze skuteczniej i już od początku wysoko postawiła poprzeczkę, zdobywając trzy pierwsze punkty. Aluron CMC Warta wprawdzie do wyrównania doprowadziła jeszcze przed zdobyciem dziesiątego punktu przez którąś z drużyn, ale pierwszy atak pierwszoligowca okazał się dopiero początkiem. Zespoły punkty zdobywały seriami, aż do stanu 17:15 dla MKS-u. Od tego momentu gra się wyrównała, ale finalnie to będzinianie zwyciężyli seta i wyrównali stan pojedynku.

Początek trzeciego seta to niemal kalka tego, co oglądaliśmy w drugiej części. Trzy pierwsze punkty będzinian i ponowna pogoń trzeciej drużyny w Polsce. Ponownie zawiercianie w chwilę wyrównali i wyszli na prowadzenie, lecz to kolejny set, który nie był "spacerkiem" dla Aluron CMC Warty. Zawiercianie w końcówce prowadzili 23:20, lecz gospodarze nie dawali za wygraną. Doścignęli przyjezdnych na jeden punkt, lecz ponownie dali sobie odskoczyć, przegrywając trzecią partię 25:22.

Stosunkowo najpewniej zawiercianie poradzili sobie w czwartej partii. Od początku przejęli inicjatywę i utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce jednak będzinianie zaczęli gonić rywali i niewiele brakowało, żeby udało im się doprowadzić do remisu. Finalnie jednak Aluron CMC Warta Zawiercie dopięła swego i nie dała się pokonać pierwszoligowcowi.

MKS Będzin - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 23:25)