Puchar CEV: Budowlane coraz bliżej ćwierćfinału
Piotr Sumara/PLS

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 31.01.2023, 21:55

Drużyna Grot Budowlani Łódź udanie rozpoczęła walkę o ćwierćfinał Pucharu CEV. Podopieczne Macieja Biernata na wyjeździe pokonały belgijski zespół VDK Gent Dames 3:0. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 7 lutego.

Zespół z Łodzi w TAURON Lidze ma swoje lepsze i gorsze momenty. W Europie jednak Budowlane spisują się bardzo dobrze. Podopieczne Macieja Biernata w 1/8 Pucharu CEV potrafiły odwrócić losy dwumeczu z CV Gran Canaria i po wygranym złotym secie zameldowały się w kolejnej fazie rozgrywek, gdzie miały zmierzyć się z aktualnymi mistrzyniami Belgii.

Siatkarki Grota Budowlanych udanie rozpoczęły wtorkowe spotkanie, szybko odskakując rywalkom na trzy punkty. Gospodynie jednak długo nie czekały i wyników wyrównał się przy stanie 5:5. Wtedy kolejny atak wyprowadziły łodzianki. Podopieczne Macieja Biernata znów wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę. W ofensywie ręki nie zwalniała Melis Durul, a po świetnej serii polska ekipa powiększyła prowadzenie do siedmiu punktów - 8:15. Drużyna Genta tej straty nie była w stanie zniwelować i to Budowlane zapisały pierwszego seta na swoim koncie po ataku Małgorzaty Lisiak.

W drugiej partii mogliśmy oglądać dużo bardziej wyrównany początek. Tym razem jako pierwsze kilkupunktową przewagę zbudowały sobie gospodynie, prowadząc 7:4 po uderzeniu Laure Flament. Łodzianki szybko odrobiły tę stratę i gra wróciła do przebiegu punkt za punkt. Z biegiem seta dobry rytm złapały zawodniczki Grota Budowlanych. Przyjezdne były skuteczniejsze w swoich akcjach i po czterech zdobytych „oczkach” z rzędu, prowadziły 18:13. W ekipie z Łodzi wyróżniała się Monika Fedusio, która nie tylko świetnie prezentowała się w ataku, ale również dokładała cenne punkty blokiem. Podopieczne Macieja Biernata do końca utrzymały korzystny dla siebie wynik, wygrywając seta z siedmiopunktowym zapasem.

Ekipa z Łodzi poszła za ciosem i kolejnego seta rozpoczęła od prowadzenia 5:0. Małgorzata Lisiak brylowała w polu serwisowym, a duet Fedusio-Durul nie zawodził w ofensywie. Po stronie gości bardzo dobrze funkcjonował również blok i tablica wyników pokazała już 13:5 dla Budowlanych. W tym secie mistrzynie Belgii za wiele do powiedzenia nie miały. Łodzianki świetnie zarządzały swoją grą i utrzymywały wysoką przewagę. Zepsuty serwis belgijskiej drużyny zakończył cały mecz, dając wygraną siatkarkom Grota Budowlanych.

VDK Gent Dames - Grot Budowlani Łódź 0:3 (20:25, 18:25, 18:25)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.