WTA 125 Cali: Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska awansowały do ćwierćfinału
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 31.01.2023, 21:57

Co się nie udało w singlu, udało się w deblu. Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska, rozstawione w turnieju z numerem drugim, awansowały do ćwierćfinału imprezy rangi WTA 125 w kolumbijskim Cali. Polki pokonały duet włosko-kolumbijski, Nuria Brancaccio i Maria Herazo Gonzalez.

Mecz, z prawie zupełnie nieznanymi na arenie międzynarodowej rywalkami, miał bardzo różny przebieg. W pierwszej partii Polki całkowicie zdominowały wydarzenia na korcie. Przy swoim serwisie nasze tenisistki były nie do ugryzienia. Kawa i Falkowska trzykrotnie przełamały Brancaccio i Herazo Gonzalez i szybko wygrały pierwszego seta, chociaż potrzebowały do tego aż trzech setboli.

W drugiej partii sytuacja zdecydowanie się wyrównała. W tym secie byliśmy świadkami wielu przełamań. Polki odebrały serwis Włoszce i Kolumbijce trzy razy i tym samym popisały się rywalki. Kluczowy dla losów seta i meczu był 12. gem. W nim Kawa i Falkowska szybko wyszły na prowadzenie 40:15 w gemie serwisowym Brancaccio i Herazo Gonzalez. Przeciwniczki obroniły pierwszego meczbola, ale przy drugim nie miały wiele do powiedzenia i to nasze tenisistki powalczą o półfinał turnieju. Kluczem do wygranej naszego duetu były na pewno punkty wygrane po returnie oraz dużo lepszy serwis. Teraz rywalkami Polek będą Argentynka, Nadia Podoroska, i reprezentantka Cypru, Raluca Serban.

Weronika Falkowska/Katarzyna Kawa(POL/POL) [2] – Nuria Brancaccio/Maria Herazo Gonzalez(ITA/COL) 6:0 7:5