Carabao Cup: Newcastle w finale
Autor/Creative Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 31.01.2023, 23:20

Newcastle United pokonało Southampton 2:1. "Sroki" w dwumeczu okazali się lepsi 3:1 i zostali pierwszymi finalistami Carabao Cup. 90 minut w barwach gości rozegrał Jan Bednarek.

Przed meczem rewanżowym w lepszej sytuacji byli gracze Newcastle. "Sroki" pokonały na wyjeździe Southampton 1:0 i wypracowały sobie zaliczkę przed starciem na Saint James' Park.  W drużynie "Świętych" w pierwszym składzie znalazł się Jan Bednarek.

Początek spotkania był wymarzony dla gospodarzy. Sean Longstaff otworzył wynik w piątej minucie. Gracze gości przeżywali trudne chwile, bo wychowanek Newcastle nie chciał spocząć na jednym trafieniu. W 8. minucie po jego silnym uderzeniu piłka przeleciała obok słupka. 25-latek dopiął swego w 21. minucie, wykańczając składną akcję. Wydawało się, że łącznie z zaliczką z pierwszego meczu, trzybramkowa przewaga da spokój ekipie Eddiego Howe'a. Jednak w 29. minucie Joe Willock podał wprost pod nogi Che Adamsa. Szkot bez zastanowienia uderzył precyzyjnie, zmniejszając stratę.

Po przerwie tempo rywalizacji zwolniło. W 72. minucie okazję sam na sam z bramkarzem zmarnował Adam Armstrong. Problemów swojemu klubowi przysporzył Bruno Guimaraes. W 80. minucie pomocnik sfaulował rywala i początkowo obejrzał żółtą kartkę, ale po analizie VAR zmienił decyzję i wyrzucił Portugalczyka z boiska. Mimo przewagi jednego zawodnika "Święci" nie zmienili wyniku, więc to Newcastle zagra na Wembley.

Newcastle - Southampton: 2:1 (2:1)

Bramki: 5', 21' Longstaff - 29' Adams

Newcastle: Pope - Trippier, Schaer, Botman, Burn - Longstaff, Guimaraes, Willock (61' Saint-Maximin) - Almiron (61' Murphy) (90+7' Anderson), Wilson (61' Isak) (90+5' Lascelles), Joelinton

Southampton: Bazumu - Bree, Lyanco (46' Perraud), Bednarek, Salisu (88' Mara), Walker-Peters (36' Edozie) - Ward-Prowse, Diallo (77' Aribo), Alcaraz (46' Lavia) - Armstrong, Adams

Czerwona kartka: 82' Guimaraes

Sędzia: Paul Tierney