Euroliga: zwycięstwa Olympiakosu i Barcelony w hitach kolejki

• Data publikacji: 01.02.2023, 22:34

Za nami 23. kolejka koszykarskiej Euroligi. W najciekawszych meczach tej serii gier Olympiakos wygrał z Fenerbahce, a Barcelona z Maccabi Tel Awiw.

Przed tą kolejką w tabeli prowadziły Real Madryt i Olympiakos z przewagą zwycięstwa nad Barceloną, Fenerbahce oraz AS Monako. Tym samym najciekawiej zapowiadał się mecz w Stambule między Fenerbahce i Olympiakosem. Ostatnio grecki zespół notuje wzrost formy, a turecki jej mocny spadek. Wobec tego rywalizacja była bardzo jednostronna. Olympiakos szybko objął prowadzenie 8:0, a w drugiej kwarcie miał aż prawie 30 punktów przewagi. W ostatniej części Fenerbahce odrobiło sporą część strat, ale zwycięstwo gości z Pireusu nie było zagrożone. Mecz zakończył się wynikiem 93:73, a Olympiakos utrzymał miejsce na czele tabeli. Gospodarzom nie pomogły 24 punkty zdobyte przez Marko Guduricia. Liderem razem z Olympiakosem jest Real Madryt, który pewnie wygrał 83:68 z Panathinaikosem. Mateusz Ponitka nie zagrał z powodu kontuzji.

W innym z ciekawszych meczów tej kolejki Barcelona podejmowała Maccabi Playtika Tel Awiw. Izraelska ekipa mimo tylko dwóch zwycięstw straty do Barcy znajdowała się w ścisłej tabeli Euroligi w gronie zespołów walczących o ósme miejsce. Po wyrównanych pierwszych minutach Duma Katalonii w połowie drugiej kwarty odskoczyła na jedenaście punktów - 39:28. Jeszcze w pierwszej połowie Maccabi zmniejszyło stratę do czterech punktów, a do przerwy przejęło prowadzenie. Pod koniec trzeciej kwarty goście prowadzili 67:57. Barcelona odpowiedziało serią 7:0, a w czwartej odsłonie zdobyła 16 punktów z rzędu. Przesądziło to o końcowym zwycięstwie 83:78.