Koszykówka - Euroliga: porażka mistrzyń Polski w Walencji
FIBA Basketball

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 01.02.2023, 22:11

Piątą porażkę w obecnym sezonie Euroligi kobiet zanotowały koszykarki z Polkowic. Tym razem mistrzynie Polski musiały uznać wyższość rywalek z Walencji.

Bardzo ważne spotkanie rozgrywały w środę mistrzynie Polski w Eurolidze. W walce o awans do play off pozostało pięć zespołów, a tylko cztery miejsca. I właśnie starcie z Walencją mogło być kluczowe dla polkowiczanek w kwestii pozycji dającej awans. Tym bardziej, że w Polkowicach lepsze były mistrzynie Polski i mogły sobie zapewnić lepszy bilans w dwumeczu, co może mieć znaczenie przy układzie tabeli.

Od początku skuteczne były Artemis Spanou i Erica Wheeler, dzięki czemu polkowiczanki budowały przewagę i po niespełna siedmiu minutach prowadziły już 16:6. Gospodynie nie były w stanie zbyt dużo punktów odrobić i to mistrzynie Polski były lepsze po pierwszej kwarcie. Ekipa prowadzona przez trenera Karola Kowalewskiego nadal grała skutecznie i dobrze broniła, przez co była w stanie utrzymywać różnicę na poziomie 7-10 punktów. Hiszpanki nie miały pomysłu jak odrabiać straty i po pierwszej połowie polkowiczanki prowadziły 34:27.

Po zmianie stron oglądaliśmy zupełnie inny zespół po stronie miejscowych. Mistrzynie Polski nie były w stanie grać już tak skutecznie, a gospodynie zaczęły odrabiać straty i w połowie trzeciej kwarty był już remis. Na tym jednak koszykarki Walencji nie poprzestały i wyszły na prowadzenie. Trzecią kwartę miejscowe zwyciężyły aż 27:12 i prowadziły 54:46 przed decydującą ćwiartką spotkania. Polkowiczanki starały się odrabiać straty, ale nieskutecznie. Najmniejsza różnica to było pięć punktów, a było to na sam koniec meczu.

Tym samym mistrzynie Polski zanotowały piątą porażkę i nie ułatwiło sobie zadania w kontekście awansu. Do końca fazy grupowej pozostały dwie serie spotkań.

Valencia Basket Club - BC Polkowice 69:64 (12:19, 15:15, 27:12, 15:18)
Valencia: Casas 27, Salvadores 11, Romero 10, Cox 7, Ouvina 7, Guelich 5, Lamana 2, Buenavida 0, Carrera 0.
Polkowice: Spanou 23, Wheeler 21, Telenga 10, Puter 5, Friskovec 3, Gajda 2, Gertchen 0.