La Liga: Barcelona wygrała z Betisem
Anual [CC BY-SA 4.0]/ Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.02.2023, 23:07

Barcelona wygrała 2:1 w zaległym meczu 17. kolejki La Liga. Jedną z bramek dla gości zdobył Robert Lewandowski.

Kibice zgromadzeni na Estadio Benito Villamarin nie mogli narzekać na brak intensywności na murawie. Piłkarze grali bardzo szybko, ale nie zawsze szło to w parze z dokładnością. W pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Pedri, jednak Rui Silva wygarnął mu futbolówkę w sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron długo zapowiadało się na bezbramkowy remis. Znów szansę zmarnował Pedri, a dwukrotny upadek Raphinhi w polu karnym nie skutkował rzutem karnym. W 65. minucie Barcelona wykorzystała gapiostwo przeciwnika i wyszła na prowadzenie. Alejandro Balde zagrał płaską piłkę w pole karne, którą do siatki wbił Raphinha. W 80. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego zgrał Ronald Araujo, a na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Wydawało się, że Blaugrana dowiezie bezpieczną przewagę do końca, jednak sama przysporzyła sobie problemów. W 85. minucie źle interweniował Jules Kounde, wbijając futbolówkę do własnej siatki. Ekipie Xaviego udało się przetrwać nerwowe ostatnie minuty i powiększyć przewagę nad Realem Madryt, który w czwartek zagra z Valencią. Betis nie wykorzystał szansy, by zrównać się punktami z czwartym Atletico.

Real Betis - FC Barcelona: 1:2 (0:0)

Bramki: 86' (s.) Kounde - 65' Raphinha, 80' Lewandowski

Betis: Silva - Ruibal (78' Sabaly), Pezzella, Luiz Felipe, Abner - Rodriguez, Carvalho (62' Guardado), Luis Henrique (78' Rodri), Fekir (63' Juanmi), Canales - Iglesias (77' Willian Jose)

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Araujo, Christensen, Balde - Pedri (90' Kessie), Busquets, de Jong - Raphinha (81' Fati), Lewandowski, Gavi

Żółte kartki: 65' Ruibal, 67' Guardado, 69' Luiz Felipe

Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea