Siatkówka plażowa - Elite16 w Dosze: Polacy zaczynają od zwycięstwa

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 02.02.2023, 10:42

Bardzo dobrze nowy sezon rozpoczęli Bartosz Łosiak i Michał Bryl. W pierwszym spotkaniu pewnie pokonali Brazylijczyków. Jutro kolejne spotkania Polaków w Dosze.

W zeszłym tygodniu zakończył się poprzedni sezon, choć mamy już 2023 rok. A w tym tygodniu rozpoczęły się zmagania w nowym sezonie i zbieranie punktów do nowego rankingu olimpijskiego. Inauguracyjne zmagania odbywają się w Dosze, gdzie nasz kraj reprezentują Bartosz ŁosiakMichał Bryl.

Na początek Polacy zmierzy się z parą Saymon/Vinicius, a Brazylijczycy przebijali się przez eliminacje, w których najpierw pokonali Kanadyjczyków, a w drugiej rundzie dobrze znanych Hiszpanów - Herrera/Gavira. Polacy rozpoczęli zmagania od fazy grupowej i są rozstawieni w turnieju z numerem siódmym.

Lepiej w ten mecz weszli Brazylijczycy, którzy prowadzili 2:0 i 3:1, ale było to ich ostatnie prowadzenie w pierwszej partii. Po kilku skutecznych akcjach nasi reprezentanci wyszli na prowadzenie 6:3 i później już kontrolowali przebieg seta, wygrywając go ostatecznie aż 21:12. Drugą partię para Bartosz Łosiak i Michał Bryl rozpoczęła od prowadzenia i od stanu 2:2 Polacy zaczęli budować swoją przewagę. Na przerwę techniczną oba zespoły schodziły przy stanie 13:8 dla naszych reprezentantów, jak to także miało miejsce w pierwszym secie. Para Łosiak/Bryl kontrolowała do końca sytuację i wygrała 21:16, kończąc pojedynek w dwóch setach.

Pozostałe dwa mecze grupowe Polacy rozegrają w piątek. Najpierw o 12:20 czasu polskiego zmierzą się z innym duetem z Brazylii - Vitor Felipe/Renato, a o 15:40 z niemiecką parą Ehlers/Wickler.