Biegi narciarskie - MŚJ/U23: polscy juniorzy poza czołówką
Tomi Mäkipää/Loru Creative

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 02.02.2023, 22:23

Kolejny dzień zmagań na tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów i U23 już za nami. Dziś rywalizacja młodych biegaczy i biegaczek na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym ze startu indywidualnego.

W rywalizacji juniorek bieg zdominowały reprezentantki Norwegii. Złoto wywalczyła Milla Andreassen, która miała przed tym biegiem już dwa medale, ale żadnego złotego. Srebro, ze stratą sześciu sekund wywalczyła jej rodaczka, Tuva Anine Brusveen-Jensen. Brązowy medal wyrwała reprezentantka Szwajcarii, Marina Kaelin.

Nasze zawodniczki nie zaprezentowały się rewelacyjnie. Przyzwoity występ zanotowała jedynie Daria Szkurat, aktualna mistrzyni kraju na tym dystansie. Polka, ze stratą prawie dwóch minut uplasowała się na 19.miejscu. Pozostałe nasze zawodniczki zajęły miejsca poza czołową „30”

Szczegółowe wyniki biegu tutaj.

W rywalizacji juniorów wydawało się, że złoty medal również powędruje do reprezentanta Norwegi. Lars Heggen bardzo długo był liderem i wydawało się, że utrzyma przewagę. Tak było aż do pojawienia się Fina Niko Anttoli. Ostatecznie reprezentant Suomi był szybszy o sześć sekund. Brązowy medal wywalczył również reprezentant Norwegii, Thomas Linnebo Mollestad. Blisko dobrego wyniku był również Piotr Jarecki. Przez pewien moment Polak utrzymywał się w dziesiątce, ale niestety później został wyprzedzony jeszcze przez kilku biegaczy. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się poza czołową „30”.