Euroliga: Real lepszy od AS Monako

• Data publikacji: 03.02.2023, 22:57

Za nami druga w tygodniu, a 23. w sezonie zasadniczym kolejka Euroligi. W najważniejszym meczu Real Madryt po zaciętej walce wygrał 95:91 z AS Monako.

Najciekawiej w tej kolejce zapowiadał się mecz AS Monako z Realem Madryt. Królewscy obok Olympiakosu z 15 zwycięstwami byli liderem tabeli, a ekipa z księstwa miała tylko wygraną straty. W tym tygodniu zespoły te wygrały odpowiednio z Albą Berlin i Panathinaikosem. Przez dłuższy czas rywalizacja była bardzo wyrównana z częstą zmianą prowadzenia. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Real nieco odskoczył i schodził na przerwę z wynikiem 50:46. Przez pierwszych pięć minut trzeciej kwarty mistrzowie Hiszpanii rzucili tylko punkt i po serii 12:0 przewagę miało Monako. Goście wrócili na wysoki poziom i znowu gra była wyrównana. W końcówce ważniejsze rzuty trafiali koszykarze hiszpańskiej drużyny i nie pozwolili się dogonić rywalom, triumfując 95:91. Aż 30 punktów zdobył Mario Hezonja, który trafił sześć rzutów za trzy punkty z wszystkich 14 trójek Realu przy czterech AS Monako.

W innym ciekawym meczu Olympiakos podejmował Anadolu Efez. Grecka drużyna bez większych problemów wygrała 76:70 i niezmiennie jest na szczycie tabeli razem z Realem. W czołówce ze stratą zwycięstwa pozostaje także Barcelona. Hiszpański zespół dość pewnie prowadził z Bayernem, ale w końcówce stracił przewagę. Zwycięski rzut na 22 sekundy przed końcem oddał Cory Higgins. Mateusz Ponitka nadal pauzuje z powodu kontuzji kostki. Jego Panathinaikos przegrał 90:95 z Cazoo Baskonia.