EBL: Trefl wyraźnie lepszy od Astorii
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 03.02.2023, 19:23

Za nami drugi mecz 19. kolejki Energa Basket Ligi. W Bydgoszczy nie było niespodzianki. Trefl Sopot pewnie wygrał 91:80 z miejscową Astorią.

W Bydgoszczy spotkały się drużyny z dwóch różnych części tabeli. Enea Abramczyk Astoria po zwycięstwie z GTK Gliwice jest przedostatnia w klasyfikacji z wygraną przewagi nad Twardymi Piernikami Toruń. Dzisiaj zespół Marka Popiołka czekało bardzo trudne zadanie, gdyż podejmował trzecią ekipę tabeli. Trefl Sopot wygrał trzy poprzednie mecze i ma taki sam bilans jak druga Stal Ostrów Wielkopolski, z dwoma zwycięstwami straty do prowadzącego Śląska Wrocław. Tym samym goście byli zdecydowanym faworytem i nie wyobrażali sobie innego scenariusza, jak tylko triumf.

W pierwszej kwarcie zaledwie kilka minut było wyrównanych. Już w ósmej minucie po trafieniu Rolandsa Freimanisa Trefl prowadził 21:10. Pierwsza część zakończyła się największą różnicą na korzyść skutecznych gości - 28:12. Druga odsłona okazała się znacznie lepsza w grze Astorii. Co prawda, przez większość czasu podopieczni Żana Tabaka utrzymywali dwucyfrową przewagę, ale gospodarze zbliżyli się nawet na osiem punktów - 35:43. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:39 dla koszykarzy z Sopotu.

W drugiej połowie Trefl pewnie kontrolował sytuację na parkiecie i utrzymywał przewagę. Astorię stać było jedynie na wyrównaną grę, co nie mogło się przełożyć na korzystny wynik przy dwucyfrowej stracie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 91:80 dla gości z Sopotu. Najskuteczniejsi okazali się środkowi. Dla Trefla Ivica Radić uzyskał 21 punktów i 10 zbiórek. Dla Astorii zaś 21 punktów rzucił Paulius Petrilewicius.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Trefl Sopot 80:91 (12:28, 27:23, 24:22)

Astoria: Petrilewicius 21, Smith 15, Simons 11, Cayo 9, Henry 8, Szymkiewicz 8, Wadowski 6, Frąckiewicz 2, Lewandowski 0, Ulczyński, Stupnicki, Dereszyński

Trefl: Radić 21, Kolenda 18, Wells 14, Pluta 11, Zyskowski 9, Nevels 8, Kulikowski 2, Malesa, Urbaniak, Salumu, Gordon.