Siatkówka plażowa - Elite16: Polacy już w ćwierćfinale
FIVB

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 03.02.2023, 16:56

W Dosze trwa pierwszy turniej nowego sezonu, gdzie nasz kraj reprezentują Bartosz Łosiak i Michał Bryl. Polacy fazę grupową kończą z kompletem zwycięstw i są już w ćwierćfinale.

Polacy drugiego dnia zmagań grupowych najpierw zmierzyli się z wicemistrzami świata - Vitorem Felipe i Renato. Od początku był to wyrównany mecz, ale minimalną przewagę cały czas mieli Brazylijczycy. Na przerwę techniczną w pierwszym secie oba zespoły schodziły przy prowadzeniu naszych rywali 12:9, co było do tej pory największą różnicą. Po niej początkowo Brazylijczycy dorzucili jeszcze punkt do przewagi, ale później trzy "oczka" z rzędu wywalczyli Bartosz Łosiak i Michał Bryl, dzięki czemu było już tylko 15:16. Po bloku Bryla było już 18:18, a po kontrze w kolejnej akcji na pierwsze prowadzenie wyszli Polacy! I tego prowadzenia już nie oddali, wygrywając 21:18.

Drugą partię lepiej rozpoczęli nasi reprezentanci, którzy prowadzili nawet 7:4, a później na przerwie technicznej 12:9 i wydawało się, że zakończą spotkanie z Brazylijczykami dość szybko. Jednak od stanu 15:12 dla Polaków spadła skuteczność biało-czerwonych. Rywale odrobili straty, a set rozstrzygał się na przewagi i padł łupem Brazylijczyków. W tie-breaku od początku trwała gra punkt za punkt. W połowie decydującej partii duet Łosiak/Bryl uzyskał trzy "oczka" przewagi, ale od razu rywale to zniwelowali. W końcówce jednak Polacy okazali się lepsi, ogrywając Vitora Felipe i Renato 2:1.

W sesji popołudniowej nasi reprezentanci stanęli naprzeciwko pary z Niemiec. Ehlers i Wickler wcześniej pokonali Saymona i Viniciusa, więc byli podbudowani dobrym wynikiem. W pierwszym secie jednak Polacy od początku budowali sobie przewagę, choć na chwilę rywale się zbliżyli tylko na "oczko", ale później ponownie biało-czerwoni zwiększyli różnicę. Ostatecznie Łosiak i Bryl wygrali 21:13. Co ciekawe, w drugiej partii od początku przeważali Niemcy, którzy szybko uzyskali kilka punktów przewagi i jej nie oddali do końca, wygrywając 21:12 i doprowadzając do tie-breaka. W nim ponownie lepsi byli Polacy, którzy wygrali 15:8 i cały mecz 2:1.

Tym samym para Łosiak/Bryl straciła dwa sety, ale zakończyła fazę grupową z kompletem zwycięstw i awansowała już bezpośrednio do ćwierćfinału.