Serie A: remis w "polskim" meczu

• Data publikacji: 20.10.2018, 20:00

W najciekawszym sobotnim spotkaniu 9. kolejki Serie A, Juventus podejmował ekipę Genoi FC. Dla polskich kibiców najważniejszy był pojedynek Wojciecha Szczęsnego z najskuteczniejszym strzelcem ligi Krzysztofem Piątkiem.

Faworytem tego starcia była "Stara Dama" i rzeczywiście - od początku to gospodarze atakowali bramkę przyjezdnych. Szczególną aktywnością wykazywał się Cristiano Ronaldo, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Andreia Radu strzałem z dystansu, a w 14. minucie w sukurs rumuńskiemu bramkarzowi Genoi przyszedł słupek. Jednak pięć minut potem było już 1:0. Po uderzeniu zza pola karnego jednego z graczy Juventusu, piłka odbiła się od obrońcy, a następnie Radu wybił ją wprost pod nogi Portugalczyka, który takich okazji nie zwykł marnować. Podopieczni Massimiliano Allegriego cały czas kontrolowali boiskowe poczynania i na niewiele pozwalali gościom. Jedyną klarowną okazję stworzyli sobie oni w  44. minucie, gdy Romulo kropnął w trybuny ze skraju pola karnego.

Na początku drugiej połowy wreszcie dał o sobie znać Krzysztof Piątek. Polski napastnik Genoi dopadł do odbitej piłki i uderzył w prawy dolny róg bramki, ale czujny Wojciech Szczęsny odbił ją na rzut rożny. Trzy minuty później znów próbował Piątek, ale jego główka była niecelna. Ataki gości przybierały coraz bardziej na sile i w 67. minucie przyniosły efekt w postaci bramki wyrównującej. Kapitalne dośrodkowanie w pole karne wykonał Cristian Kouame, tam najwyżej do piłki wyskoczył Daniel Bessa i Szczęsny musiał wyciągać ją z siatki. Odpowiedź "Juve" mogła być natychmiastowa, ale potężna główka Ronaldo minęła prawy słupek bramki Radu. W 80. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny, piłka trafiła na głowę Mario Mandzukicia, ale uderzenie Chorwata fantastycznie wybronił Andrei Radu. Gospodarze do końca próbowali strzelić zwycięską bramkę, ale się nie udało. Mecz skończył się remisem, a Piątek tym razem nie zdołał powiększyć swojego dorobku bramkowego.

Juventus 1:1 Genoa FC (1:0)

Bramki: Ronaldo (18') - Bessa (67')

Juventus: Szczęsny - Joao Cancelo, Bonucci, Benatia, Alex Sandro - Bentancur, Matuidi (71' Dybala), Pjanić - Cuadrado (59' Costa), Ronaldo, Mandzukić (82' Bernardeschi)

Genoa: Radu - Criscito, Romero, Biraschi - Lazović, Sandro, Romulo, Pereira (79' Gunter), Bessa (82' Hiljemark) - Piątek, Kouame (85' Pandev)

Żółte kartki: Benatia - Romero, Criscito, Pandev

Sędzia: Federico La Penna