PHL: Torunianie gromią Podhale, karne w Jastrzębiu-Zdroju
Michał Chwieduk/materiały prasowe PZHL

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 03.02.2023, 21:15

Za nami 43. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Najwięcej goli padło w niej w Toruniu, gdzie miejscowi rozbili TAURON Podhale Nowy Targ aż 9:1.

KH Energa Toruń 8:1 TAURON Podhale Nowy Targ

7' Olszewski, 16' Szucs, 20' Augustkalns, 24', 35' Zieliński, 41' Koskinen, 47' Maćkowski, 57' Kalinowski K. - 13' Neupauer

Torunianie rozpoczęli strzelanie w 7. minucie gry, gdy po podaniu Jakuba Prokurata do nowotarskiej bramki trafił Dominik Olszewski. Goście dość szybko się otrząsnęli i po upływie kolejnych sześciu minut było już 1:1. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Neupauer. Jednak jeszcze w pierwszej tercji gospodarze zdobyli dwa gole. Najpierw trafił Węgier Gabor Szucs, a zaraz potem Łotysz Edmunds Augustkalns. Przy obu golach asystował zaś reprezentant Białorusi Nikolay Syty. W kolejnych tercjach strzelali już tylko torunianie. W drugiej dubletem popisał się Mateusz Zieliński, a w ostatniej trafiali Fin Niki Koskinen, Szymon Maćkowski oraz kapitan "Stalowych Pierników" Kamil Kalinowski.

.....

Pozostałe wyniki:

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 2:1 k. Comarch Cracovia

21' Pas, *Rajamaki - 44' Kapica

Marma Ciarko STS Sanok 3:2 GKS Katowice

19' Ahoniemi, 24' Miccoli, 33' Valtola - 3' Varttinen, 34' Monto

Zagłębie Sosnowiec 3:6 Re-Plast Unia Oświęcim

35' Nahunko, 47' Rzeszutko, 49' Pavlenko - 25', 37' Ahopelto, 28' Noworyta, 34' Silent, 38' Da Costa, 39' Krzemień