TAURON Liga: Developres pewnie wygrywa w Tarnowie
Piotr Sumara/TAURON Liga

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 03.02.2023, 22:10

Developres BELLA DOLINA Rzeszów kontynuuje zwycięską serię. Podopieczne Stephane’a Antigi w 14. kolejce TAURON Ligi w trzech setach pokonały drużynę beniaminka - Roleski Grupa Azoty Tarnów.

Rzeszowianki w tym sezonie prezentują świetną formę. Rysice wygrywają mecz za meczem i po 13. kolejkach prowadzą w ligowej tabeli. Sklasyfikowany na 9. pozycji beniaminek z Tarnowa postraszył już niejednego faworyta i na pewno chciały powalczyć o cenne punkty również z ekipą z Podkarpacia.

Siatkarki Developresu już na początku premierowej odsłony zbudowały sobie solidną przewagę. Świetna seria rzeszowianek rozpoczęła się od trudnych zagrywek Katarzyny Wenerskiej. Tarnowianki miały kłopoty w przyjęciu, a przyjezdne nie tylko pewnie kończyły wypracowane kontry, ale też punktowały blokiem - 1:6. Wicemistrzynie kraju kontynuowały swoją bardzo dobrą grę, jednak z biegiem seta rozkręciły się też gospodynie. W szeregach Roleskiego wyróżniała się Klaudia Świstek, która nie tylko pewnie kończyła swoje ataki, ale również trzymała poziom przyjęcia. Po kolejnym punktowym uderzeniu przyjmującej z Tarnowa z wysokiej przewagi Developresu został tylko punkt - 14:15. Rzeszowianki jednak prowadzenia nie oddały. Przyjezdne bardzo dobrze pracowały w obronie, a w ofensywie brylowały Ann Kalandadze i Gabriela Orvososa. Tym samym to podopieczne Stephane’a Antigi wygrały seta 25:20.

Również na początku drugiej odsłony Developres wypracował sobie kilka „oczek” zapasu, prowadząc 5:2 po asie Ann Kalandadze. Tarnowianki jednak zdołały odpowiedzieć rywalkom i gra się wyrównała. Drużyna Roleskiego odnotowała świetną serię przy zagrywkach Katarzyny Marcyniuk. Gospodynie popisywały się na siatce, efektownie zatrzymując uderzenia gości. Gdy Marcyniuk dołożyła też punktowy atak, tablica wyników pokazała 13:10 dla zespołu Marcina Wojtowicza. Rzeszowianki jednak w mgnieniu oka zniwelowały tę stratę. Rysice poszły za ciosem i popisując się dobrą grą w obronie oraz wysoką skutecznością w ofensywie, wypracowały sobie kilkupunktową przewagę - 15:19. W końcówce tarnowianki popełniały sporo błędów, a Developres kontynuował dobrą grę, wygrywając 25:17 po bloku Ann Kalandadze.

Trzeciego seta znów lepiej rozpoczęły siatkarki z Rzeszowa. Podopieczne Stephane’a Antigi utrzymywały bardzo dobrą jakość przyjęcia i bez problemu budowały kolejne punktowe akcje. Tym samym po bloku na Katarzynie Marcyniuk, tablica wyników pokazała 11:5 dla Developresu. Tarnowianki w tej partii nie potrafiły poukładać swojej gry. Gospodyniom brakowało dokładności i kończących ataków. W zamian pojawiało się natomiast sporo błędów własnych i przewaga ekipy z Rzeszowa wzrosła do dziesięciu punktów - 5:15. Wicemistrzynie Polski do końca utrzymały bardzo dobry poziom gry i mogły cieszyć się z trzynastego już zwycięstwa w sezonie.

Roleski Grupa Azoty Tarnów - Developres BELLA DOLINA Rzeszów 0:3 (20:25, 17:25, 14:25)
Roleski: Łyczakowska, Świstek, Mazenko, Kowalska, Marcyniuk, Ponikowska, Pawłowska (L), Żurawska (L) oraz Szumera, Szczepańska, Rybak, Mroczek
Developres: Obiała, Wenerska, Kalandadze, Centka, Orvosova, Szlagowska, Szczygłowska (L) oraz Bińczycka, Rapacz, Bagrowska, Przybyła (L)
MVP: Aleksandra Szczygłowska

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.