WTA 125 Cali: Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska zagrają o tytuł!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 03.02.2023, 23:18

Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa awansowały do finału turnieju WTA 125 w kolumbijskim Cali. Polki pokonały duet, Amina Anszba i Elwina Kaliewa. Rywalkami naszego zespołu w wielkim finale będą, Japonka Kyoka Okamura i Chinka Xiaodi You.

Pierwszy set został zdominowany przez wyżej notowane Polki. Anszba i Kaliewa straciły podanie już w swoim premierowym gemie serwisowym. Później oba duety serwowały bardzo dobrze i nie pozwoliły sobie na wywalczenie nawet jednego breaka. Przełom nadszedł w siódmym gemie, kiedy to Falkowska i Kawa po raz drugi przełamały rosyjsko-amerykański duet. Chwilę później Polki zakończyły partię przy pomocy pierwszej piłki setowej.

Drugi set był już dużo bardziej zacięty. Zaczął się podobnie jak i pierwszy od przełamania dla Polek. Chwilę później nasze tenisistki wygrały swojego gema, przełamały rywalki po raz drugi i wyszły na prowadzenie 3:0. Od tej pory coś w ich grze się zacięło. Anszba i Kaliewa dwukrotnie przełamały wyżej notowane przeciwniczki, wygrały swój serwis i wyrównały na 3:3. W siódmym gemie Falkowska i Kawa miały trzy szanse, aby wyjść na jedno gemowe prowadzenie, ale rywalki zdołały się obronić. Kolejny pokaz nieskuteczności nasze tenisistki zaprezentowały w dziewiątym gemie, gdzie również miały dwa breaki i również ich nie wykorzystały. W pozostałych gemach serwujące panie radziły sobie doskonale i o wyniku seta musiał zadecydować tie-break.

Dodatkowa rozgrywka była zacięta i posiadała wiele zwrotów akcji. Na początku na solidne prowadzenie(4-1) wyszły Polki. Rywalki zdołały odrobić straty. Przy stanie 6-5, Kawa i Falkowska miały piłkę meczową, ale jej nie wykorzystały. Ostatecznie faworytki wykorzystały drugą piłkę meczową i zakończyły spotkanie.

Weronika Falkowska/Katarzyna Kawa(POL/POL) [2] – Amina Anszba/Elvina Kaliewa(…/USA) 6:2 7:6(6)