Narciarstwo dowolne: norweska dominacja w slopestyle'u, w halfpipe lepsi zawodnicy zza oceanu

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 04.02.2023, 22:00

Za nami dwa dni intensywnych zmagań w narciarskich pipe'ach. Halfpipe zdominowali zawodnicy i zawodniczki zza oceanu, zaś slopestyle reprezentanci Norwegii.

W piątek 3 lutego w amerykańskim Mammoth Mountain odbyły się finały narciarskiego halfpipe'u rozgrywanego w ramach zawodów pucharu świata.

Wśród kobiet zwyciężyła Chinka Kexin Zhang, która za swój występ otrzymała od sędziów notę w wysokości 93,5 pkt. Drugie miejsce przypadło Brytyjce Zoe Atkin (92,75 pkt.), a trzecie Kanadyjce Rachael Karker (91,75 pkt.). Natomiast u panów najlepszy okazał się Amerykanin Birk Irving z łączną oceną 94 pkt. Miejsca na podium uzupełnili jeszcze Kanadyjczyk Brendan Mackay (93 pkt.) oraz rodak zwycięzcy David Wise (91,75 pkt.).

Natomiast dzień później odbyły się zmagania w slopestyle'u. U pań zwyciężyła Norweżka Johanne Killi z notą 84,80 pkt., przed Brytyjką Kirsty Muir (82 pkt.) oraz Nowozelandką Ruby Andrews (70,80 pkt.). Wśród mężczyzn najlepiej poradził sobie także Norweg - Birk Ruud, który wygrał z oceną 94,80 pkt. Podium uzupełnili jego rodak Sebastian Schjerve (93,40 pkt.) i Szwajcar Andri Ragettli (92,80 pkt.).